Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac etetés itatás?

Tengeri malac etetés itatás?

Figyelt kérdés
holnap veszek egy tengeri malacot és kérdezni szeretném hogy elég ha kis tálkábol adom neki a vizet vagy ilyen különleges csöves sz...r kell neki?
2011. nov. 14. 20:11
1 2
 1/11 anonim válasza:

Hello!


Szerintem itatót(csöves..) vegyél neki, mert azt nem tudja kiborítani.

2011. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
csak az a nagy gond hogy most hülyén belevágtam összesen 1400 ft-om van 1000 a malac és nemtom mi legyen a fontos amit még vegyek hozzá
2011. nov. 14. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még a malacvásárlással, míg mindent be tudsz neki szerezni, ami szükséges. Nem kerget senki.
2011. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hamár úgy kezded, hogy csöves szar kell neki már régen rossz.


Egy tengerimalac tartása nem olcsó dolog.


Kell neki egy legalább 80 as ketrec. De mivel tengerimalacot párosával célszerű tartani így inkább 100 as. Párosával értsd úgy, hogy vagy két fiú vagy két lány.


Kell neki búvóhely ez fontos és a ketrecbe sem árt egy két tereptárgy. Teszem azt függőágy. Azt nagyon szeretik:)


4-5 naponta teljes alomcsere függően, hogy mi használsz. Pellett és forgács kombinációja a legjobb talán. Futtató sem árt neki. Egy malac megeszik hetente egy csomag szénát. ez olyan mínőségtől függően 300-1000 forint . az alom is olyan heti 500 forint. Magokat egy zacskóval 30 dkg elfogyaszt 2 hét alatt . Ez is olyan 400- 1000 forint. Minden nap ennie kell zöldséget! Aránylag sokat eszik pláne aki mondjuk hörcsöghöz vagy egyéb kisállathoz van szokva. ez napi 100 forint biztos költség. Répa retek, karalábé paprika paradicsom és gyümölcsök és ezek mellé zöld. Karalábé levél petrezselyem kapor vagy hasonló. salátát nem célszerű adni neki, mert a saláta a földből nagyon jól felveszi sajnos a méreganyagokat és ami nekünk nem ártalmas egy ilyen pici állatnak igen.


Malacot párban érdemes tartani. Úgy boldogak. Hidd e ez így van.


Tehát kijelenthetjük, hogy egy pár malacot tartani olyan havi 8000 - 10 000 forint költséggel jár.

Persze ha vidéken laksz és van kiskertetek akkor a zöldség ára nyilván eltűnik az egyenletből..:) Sok dolgot meg lehet oldani házilag is ,de városlakóként ennyivel lehet számolni.


Kezdőkészlet egy malacnak ha feltételezzük, hogy semmid sincsen: Ketrec 80 as egy házzal itatóval és szénatartóval 10 000 körül van. És felette.

Akkor veszel magot ahhoz egy kis tálkát, de ezt bármilyen otthoni tálkával lehet helyettesíteni, lényeg, hogy ne boruljon fel könnyen. forgácsot pelletet. ez így min 12 000 forint.


Nem 400...


NE vegyél tengerimalacot ha ezeket nem tudod neki biztosítani.

2011. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Így nem veszünk állatot!! Akármennyire is szeretnéd. Én pont pár napja vettem. Rá kell szánni a kis dolgaira a pénzt! Csak úgy vállald be, ha meg tudsz neki adni mindent, amire szüksége van. Nem bántásból írtam, csak mondom, én most vettem. Ketrec, önitató, tálkák, táp, zöldség, gyümölcs, alom, széna... És ezek még csak az alapdolgok...
2011. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én is nagyon szeretnék 2 lányt:) apránként megveszek nekik mindent és majd csak utána a tengeri malacokat:D
2011. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó! Érdemes így belefogni, mert egyszerre sajnos valóban sok lenne a kiadás. Sok sikert majd hozzájuk. :)
2011. nov. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na akkor én is írok, bár most nézem 3 hónappal ezelőtti, de hátha elolvasod.

Nekünk van 2 db tengeri malackánk, fiúk, tesók. Igaz hogy nem jó egyedül tartani, de lehet, ha nagyon sokat foglalkozol vele.

De igazán társával érzi jól magát.

Kell nekik egy tágas ketrec, jelen esetben nálunk egy 1 méteres van, 60 cm széles, lengyel piacon vettük 8 ezer ft-ért, ami a fressnapfban 36 ezer lenne.

Kell nekik forgács, legjobban az éri meg ami baromi nagy csomagos, nálunk a 20 kg-os fressnapf-ban kapható szokott lenni, és hétvégente cseréljük az almot. De ha ott alszol ahol ők vannak, sűrűbben kéne, mert tudnak szagosak lenni.

Magok. Nálunk ebből van hogy a legolcsóbbra futja, ami egy ezres a 3 kg-os zacskó fressiben szintén, de most kaptak jobbat, Multifitet, azt nem tudom mennyi nem én vettem. Széna: ebből egy kisboltban szoktam bevásárolni, veszek egy szatyor méretűt, és abból adagolom. Ez 290,- volt Haliwood nevű és a 2 malacnak olyan bő 2 hétig elég.

Zöldségek: kígyóuborka, saláta, alma, sárgarépa, retek levél, sütőtök, paprika, paradicsom, nyáron meg dinnyehéj, cseresznye, és füvet szedünk nekik.

Itatójuk nincs. Mert felszereltem mikor kicsik voltak, és bárhogy próbáltam rászoktatni őket, tojtak rá. Azóta nincs, és több zöldet kapnak, így a folyadék pótolva van.

Ha rá tudod szoktatni az ivóvízre, ami tökjó dolog lenne, akkor is havi egy ötezrest el kell költened a többi fent említett dologra.

Mondjuk a 20 kg-os bála forgács, az olyan.... 3-4 hónap, vagy még több ideig jó! ...és olyan 4-5 ezer ft. egy bála.


Ha még nincs kereseted, mert pl. diák vagy, ajánlom inkább egy dzsungáriai hörcsögöt szerezz be, meg lehet szelidíteni, nagyon tündériek, 1 db kell csak mert meg is ölheti a másikat, ritkán kell almolni, szelet alma elég neki 2 napig is, egy marék magkeverékkel elvan egy hétig, stb.

2012. febr. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
az utóbbi ra válaszolva megvan már minden:) egy párba vannak itatót használják:) előtte egy darab volt egy kis terráriummal most meg egy nagy ketrec két malac nagyon elvannak:)
2012. febr. 24. 00:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Irigyellek az itató miatt. Lehet valahogy mégis megpróbálom ismét rászoktatni őket. Bekenem a csőrét ubival vagy nem tudom. Kicsit sok a napi egész kígyóuborka télen anyagilag. Most 250,-ért vettem a spárban. :(

Persze kapnának zöldséget, gyümit, de kevesebbet, ha innának vizet!

2012. febr. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!