Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akinek pusztult már el kisálla...

Akinek pusztult már el kisállata és később lett másik, ugyanúgy szerette az új állatát is?

Figyelt kérdés
Meghalt a nyuszim már több, mint fél éve. Még mindig hiányzik és nem vagyok biztos benne, hogy egy másik nyuszit tudnék annyira szeretni, mint őt. Viszont szeretem nagyon a nyuszikat, de félek, hogy szomorú lennék, ha lenne egy másik nyusszancsom, mert őt juttatná eszembe:/
2011. nov. 21. 15:32
 1/9 Antimod ***** válasza:

Nem ugyanúgy, de ugyanannyira. Nekem tengerimalacom volt, más egyéniség. Csinált ugyanolyan dolgokat, és másokat is. Megvoltak a saját szokásai.

De be tudta tölteni az űrt a veszteség után, ha erre gondolsz.

2011. nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, úgy értettem, hogy ugyanannyira :)
2011. nov. 21. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Én papagájjal jártam így még gyerekkoromban. Nagyon okos volt, és szelíd. Aztán egyszer beevett olyan dolgokat, ami nem neki való lett volna, és belepusztult. Hetekig kész voltam miatta. Aztán kaptam egy másikat. Azt is szerettem, de talán nem annyira mint az előzőt. Az már nem volt olyan okos és szelíd.
2011. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én más sajnos sok állatot veszítettem el, de mindig pótolta egy másik. Tavaly mindkét kutyánk lelépett, nagyon sírtam napokig és már úgy voltam, hogy legalább az egyik kerülne elő. Kívánságom teljesült, bár még ma is eszembe jut mi lehet a másikkal, de sokat jelentett a vigasztalódásomban, hogy legalább az egyik meglett. Cicát is már vesztettem el, vagy temettem el nem egyet, de a jelenlegivel való törődés és a szeretet feledteti a korábbit. Hidd el, nem várja el senki és rajtad sem segít, ha mesterségesen meghosszabbítod a gyászt, sajnos az állatok többnyire rövidebb életűek mint az ember, ezért életünk során nem egy állatot elveszítünk, ez a természet rendje.
2011. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Van amelyiket igen, van amelyiket nem, vagy épp másképp.

Idő kérdése is ez szerintem, hogy az új kisállatot is megtudom-e úgy szeretni, mint akit elveszítettem. Én másfél hónapja veszítettem el az aranyhörcsögömet, akit imádtam, hamar megszelídült és nagyon jó kapcsolatom volt vele. Ha arra járok, mindig megnézem a kis sírját, ahova eltemettem őt, hogy ugyanúgy van-e minden. Gyakran gondolok rá, nem lehet őt elfelejteni soha sem és csak abban reménykedem hogy tovább folytatódik valahol a kis élete örömben/boldogságban!

Jelenlegi hörimet 2 hónaposan vettem, tehát nem volt teljes egészen fiatalka, így nehezebben is szelídül és még mindig nem tudtam őt a kezembe venni, mert kiugrik. Simogatni lehet és elveszi a kaját, de kezembe nem jön még...remélem ez fog változni. Mindenesetre nagyon szeretem őt és már hallgat a nevére is, ha szólok neki, odajön hozzám, csak nem mer a kezembe maradni az a baj. Tehát játszani még nem lehet vele egyenlőre. Picinyeit viszont könnyebb már szelídítenem akik már szintén külön önálló életet élnek. Mindegyiket szeretem, de egyenlőre még senkit nem szeretek annyira, mint az én elvesztett Fincikémet!

2011. nov. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is meghalt a nyuszim, amit nagyon nehéz volt feldolgoznom...kb egy hétig bőgtem, kivoltam. Nagyon szerettem. De rá két hétre kaptam egy másikat, és ugyanúgy megszerettem őt is. Már 8 hónapja együtt vagyunk, és tényleg sokkal jobb, ha hamarabb túlteszed magad rajta. Persze ez nem azt jelenti, hogy az előző nyuszit el kell felejteni, meg hát nem is lehet. De neki jó helye van a nyuszimennyországban :) És nem fogja eszedbe juttatni, max. az elején, hiszen minden nyuszi más személyiség, őt majd másért fogod szeretni :)
2011. nov. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Enting ***** válasza:
Ngyon szép történeteket írtatok! Csak annyit tudok hozzátenni, hogy egyetértek! Fel a fejjel, ez már csak így van rendjén...
2011. nov. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) engem az vigasztal, hogy biztos jobb helyen van most
2011. nov. 26. 09:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy foxink és 15 évig élt, sajnos cukros volt 6 évig.Amikor meghalt azt hittük soha többet nem fogunk tudni szeretni másikat.Aztán egyre jobban éreztük, hogy megőrülünk kutyus nélkül és rá 6 hétre kaptunk újra egy gyönyörű, hófehér drótszőrű foxikát /6 hetes volt akkor/Kicsit féltünk,hogy hogyan fogjuk őt szeretni, de mintha tudta volna,hogy neki milyen fontos,hogy minket nagyon szeressen.Az elsőnek még mindig ápoljuk a sírját és az emlékeit fel-fel idézzük,de a mostanit is úgy és annyira szeretjük,ahogyan ő szeret minket.Egy másik kutyus, másik egyéniség,aki mindent bevet a szeretetünkért! Imádjuk, a világon senkinek nem adnánk soha oda,nem akarjuk átélni azt a fájdalmat,amit az előzőnél!
2012. febr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!