Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degum elszökött! Bebújt a...

Degum elszökött! Bebújt a szekrény háta mögé! Valami ötlet, hogy tudnám kicsalogatni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a kajára, finomságra nem jön elő, hagyd. Előbb-utóbb előmászik, valószínűleg akkor, ha sötét lesz, és elülnek a zajok, a mozgás.
2011. nov. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
gyújtsd fel a szekrényt
2011. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! erre én is gondoltam :) meg a másik degum a ketrecében van, gondolom miatta is elő fog jönni előbb-utóbb:) vagyis remélem... anyum nem örülne neki ha nem tudnám kicsalni onnan :D
2011. nov. 23. 22:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le a szekrénytől pár méterre, vegyél magadhoz a kedvenc eleségéből, és várj. A legfélősebb, vadabb degu is elő fog jönni kis idő után megnézni, mi a helyzet. Szórj magad köré egy kis kaját. Vagy el kezd enni, akkor könnyen meg tudod fogni, vagy amikor a közeledben van, akkor "csapj le" rá, de azért óvatosan fogd meg. Amúgy nem szoktad kiengedni őket?? Mert a deguk nagyon igénylik.
2011. nov. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Húzd ki a szekrényt.
2011. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a patkányomat úgy csaltam ki hogy kajaropogtató hangokat csináltam (száraz kenyérrel), arra felfigyelt kibújt, de közelebb csak a sajt jónagy szagára jött, és nagyon gyorsan elkaptam. Nem volt ám egyszerű... gondolom a degu is hasonló félős ha nincs hozzászokva a dolgokhoz.


Gyakrabban engedd ki, akkor megszokja majd és örül is meg el sem fog bújni, meg benned is bízni fog idővel. Csak előtte zárd el az ilyen bebújós helyeket.

2011. nov. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A degu kíváncsi egy jószág. Ki fog jönni előbb utóbb, ha máskor nem, akkor akkor amikor már nagyon éhes. Nekem ez a kajás dolog nem jött be. Kijött és rávágtam a lavort:D (persze felfordítva, nehogy baja legyen). Elég szép vadászatokat lerendeztünk miatta. Ha kijött tegyél oda valamit hogy vissza ne bújjon. Amúgy eléggé ijedősek is, zörgesd belülről a szekrényt, hátha kijön:)
2011. nov. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hatargi válasza:

Lavór??? Ez joooóóóó :D

Én egy hengert szoktam letenni kb 80 cm hosszú. Mivel kíváncsi rövid időn belül belemászik.

2011. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket. :D este csak kibújt odajöttt megszaglászni és akkor gyorsan elkaptam :D az igaz hogy mostanság nem voltak kiengedve, sajnos sokszor nem vagyok itthon csak esténként, és anyum fél tőle. a másik degu sokkal bátrabb ő nem a szekrény mögé bújik, hanem visszamegy a ketrecébe :)
2011. nov. 24. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!