Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom kövér?...

A tengerimalacom kövér? Vemhes? Vagy fel van fúvódva?

Figyelt kérdés
Hétvégén evett káposztát (nem sokat). Egyre jobban nő a hasa.. Lehet terhesen hoztam el? Vagy csak fiatal, nő még és ezért nagyobb a 2. fele? Tiszta vicces, de már hetek óta így néz ki. Eszik, mozog, visít meg minden. Valaki vett már észre hasonlót? Fogjam diétára? Már kezdek aggódni miatta. Sajnos a helye se túl nagy mert még nem sikerült nagyobb ketrecet kapnom:S Azt mondták karácsony környékén hoznak:S

2011. nov. 22. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vemhes.
2011. nov. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezt honnan tudom észrevenni vagy megvizsgálni? Még fiatal malacka. Amúgy is a tesóitól lenne ha lesz:S Abban se vagyok biztos hogy meg tudja majd szülni őket:S
2011. nov. 22. 21:58
 3/18 anonim válasza:
Kérdezd meg attól akitől hoztad ,hogy egyedül tartották -e. De ha már ennyire nő a pocija akkor tartsd rajta a kezed ha vemhes akkor érezni fogod a mozgást.A széklet ürítéssel nincs gondja akkor bizony jól jön karira a nagyobb ketrec.
2011. nov. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

Nem szabad neki K-betűs ételeket adni (pl : káposzta, karalábé, kelbimbó, stb.) mert azok felpuffasztják szegényt. A kis mennyiség is.


Szerintem csak fel van picit puffadva, de ha nem szűnik meg akkor javaslom hogy vidd el egy állatorvoshoz. Ártani nem árthat, meg megbizonyosodhatsz afelől hogy a malackád rendben van-e.:)

2011. nov. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. Isten ments hogy kicsik legyenek mert azok vér fertőzöttek lennének:S na majd látjuk:S Káposztát most már hanyagolom neki:S De most is tömi a kis buráját, szóval gondolom olyan hatalmas baj nem lehet:P (legalábbis remélem)
2011. nov. 23. 00:00
 6/18 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen választ kaphatsz a kérdésedre. Vidd el állatorvoshoz és majd ott megmondják, hogy vemhes vagy felpuffadt. Viszont ettől eltekintve kicsit jobban is tőrödhetnél vele. Ne adj neki: salátát, k betűs zöldségeket (krumpli tilos), de ha ezzel meg tisztában vagy mert írod is hogy keveset kapott csak miért adod neki?? Mennyire kicsi a helye? A tengerimalac nagyon fajtárs igényes állatka szinte állatkínzás egyedül tartani!! Vegyél mellé egy azonos nemű társat és egy tisztességes ketrecet, legalább 100*50 az alatt nem elfogadható a kertec mérete! Nem sikerült nagyobbat kapnod? Butaság, ott az internet, vatera, teszvesz, expressz hemzsegnek rajtuk a normális méretű ketrecek ott a Fressnapf ott is mindig kapni, kis állatkereskedések meg rendelésre hoznak. Szóval az hogy nem kapsz kifogás, azért nincs mert nem veszel.
2011. nov. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Örülök hogy van akinek van csak ketrecre 15 ezer forintja. Sajnos nekem nincs. 1 hónapja van nálam egy 50*30-as terráriumban és 1 hónapja használt ketrecet vadászok neki. Az állatkereskedésben azt mondták karácsonyra hoznak újakat és olcsóbbakat is. Nem kifogások miatt nem vettem még neki, a pénzt is magamnál tartom ha találnék. A vaterások zsákba macskák jórészt, vagy vagy. A közelben nem is találtam ketrecet csak az ország másik végén. Az állatorvos potom 5ezer lenne:/ Hát ne haragudj meg, lehet én vagyok a vidéki csoró, de míg eszik, vizelete széklete rendben csak azért hogy ki legyen vizsgálva nem viszem el:/ Ha valami még rosszabbra fordul, elviszem. Már odaadtam neki a káposztát, most olvastam hogy nagyon nem szabadna (bár volt ahol azt olvastam hogy keveset lehet és ismerősöm is ezt mondta, így a vitaminok miatt kapott is). Ma láttam konkrétan mozogni a hasát, szóval passzoltam mi lehet ez, de pár héten belül szerintem kiderül.
2011. nov. 23. 14:42
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként társa is csak hely híján nincs. Ha lenne egy normális méretű ketrece végre akkor vagy a tesóját vagy valami azonos nemű barátot kapna. De a kérdésre is válaszolhatnál okítás helyett. Ha körte alakú a malac, akkor szűkül a kör? Csak mert puffadt tengerimalacról képet nem találok:/
2011. nov. 23. 14:47
 9/18 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy valóban vemhes, lehet a tesóitól, azok nem nézik, hogy rokon-e vagy sem. Ha kétoldalt finoman tapogatod a hasiját, érzel mozgást? vemhességre utalhat, ha rengeteget eszik-iszik és nem hagyja, hogy a hasához nyúlj. Ha esetleg volna konyhai mérleged, azon hetente méregethetnéd a súlyát. A ketrecről meg annyit, hogy házilag is lehet készíteni, tyúkhálóval, osb lapból, lécekkel, és így fele pénzből megvan. Vagy akár egy nagyobb méretű gyümölcsösláda is megfelel ideiglenesen.
2011. nov. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Szeretnék feltenni neked egy kérdést. Ha nincs pénzed megfelelő méretű ketrecre, és állatorvoshoz is csak akkor viszed el ha már nagy a baj, és a legnagyobb szükségletét a társat sem adod meg neki, miért vettél/fogadtál be tengerimalacot? Nem a hozzánk kerülés után kell tájékozódni, a szükségleteiről hanem előtte. Ha nem tudsz félretenni azonnal 15 ezer ftot ketrecre (egy 100*50 csak 10ezer a boltban újként tehát használtan még olcsóbb) akkor hónapokig ha kell 2000ftonként kellett volna félre raknod mielőtt hozzád került. De ha most látod, hogy nem vagy képes (önhibádon kívül, mert nem keresel annyit) gondoskodni róla számára Megfelelően akkor talán gondolkodnod kéne azon, hogy odaad egy olyan családnak, aki ezeket tudja biztosítani neki.

u.i.: Válaszoltam a kérdésedre az előbb is, biztosan csak az állatorvos tudja megmondani, hogy vemhes vagy kövér vagy felpuffadt. A körte alak vemhességre utalhat, de pl. nekem a fiú malacom is körte alakú. Persze, az idő előre haladtával már szemmel látható lesz a különbség de gondolom nem akarsz annyit várni a válasszal. Amúgy a végén már látni is lehet, ha rúgnak a kismalacok. Ha mozog a hasa vemhes de gondolom magadtól is megfogtad már és nem érzed ezért kérdezed. Mérlegelni gyakran érdemes de akkor a válaszra várnod kell neked meg gondolom most kell a válasz.

2011. nov. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!