Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A szüleim nem engedik meg...

A szüleim nem engedik meg hogy legyen hörcsögöm. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Állandóan nyúzom anyut de ennek ellenére nem engedi meg.Azt mondja hogy a hörcsög büdös.Mondtam neki hogy megkérdeztem az oszt.társamat és azt mondta hogy nem büdös, de ő erre azt mondta hogy már megszokta a szagát.Mit tegyek?
2011. nov. 28. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

A höri tényleg büdös és nem is él sokáig, max 1-2 év. De az már öregnek számit.

Aranyos meg minden, de egy tengerimalaccal lehet jobban járnál. Az tovább él, tisztább, és aranyosabb. És nem is olyan büdi mint a höri.

2011. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

a hörcsöh nem büdös.. (jó az aranyhöri igen )a törpehörit ajánlanám... de előbb jó sokat olvass! én már több mint 13 éve tartok höriket.. és az a tapasztelatom h nem büdös!!

néhány fontos dolog:

minimum 60x30x60-as ketrec,vagy 80x40x50-es terrárium

-homokfürdő (30x20x5-10cm-es láda amibe madárhomok van

-alagútásás:egy kb 40x50x20x30-as láda amibe kemény forgács van... hogy tudjon alagutat ásni magának

- a ketrecben semmi nem lehet műanyagból!!!

-soksok faág mászkálási lehetőseg!

-minimum 20 cm átmérőjű FA futókerék

stbstb...:)remélem segítettem! :)

2011. nov. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
jól gondold át a hörcsögtartást... de hidd el ha megfelelő körülményeket biztosítassz neki akkor nagyon jó baráttá válik:)
2011. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha tisztítva van rendszeresen akkor egyik állat sem büdös.

Sok múlik a ketrec berendezésén is, a fa dolgok beszívják a pisi szagot és benne is marad. A műanyag jobb ebből a szempontból, azt le lehet törölni és kész.

Anyukádnak szerintem más gondja lehet a hörcsöggel. Nem lehet hogy nincs pénzetek a felszerelésekre? Vagy még nagyon fiatal vagy? A gyerekek csak addig gondoskodnak rendesen az állatokról amíg újdonság nekik. Sajnos ez tény, hiába mondod hogy te nem ilyen vagy. Lehet hogy ezért is nem akarja, mert rá maradna, ő meg esetleg nem szereti az ilyen állatokat, nincs rá ideje.

2011. nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
1.válaszoló: a tengerimalac(mert nekünk volt)eléggé büdös, pedig egy héten legalább egyszer volt takarítva.
2011. nov. 29. 21:02
 6/13 A kérdező kommentje:
2.válaszoló:én is törpehörit szeretnék és már rengeteget olvastam róluk úgyhogy már szinte mindent tudok róluk.
2011. nov. 29. 21:04
 7/13 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a tanácsaidat
2011. nov. 29. 21:05
 8/13 A kérdező kommentje:
4.válaszoló:de lenne pénzem(saját)rá és amúgy 13 éves vagyok de biztos hogy gondját viselném a kis hörinek(és ezt nem csak állítom)mivel már egy csomót olvastam róla és amúgyis nagyon szeretem az állatokat.de azért a te tanácsaidat is köszönöm.
2011. nov. 29. 21:08
 9/13 anonim ***** válasza:

én vagyok amásodik és a harmadik válaszoló.. csak annyit szerettem volna ég monndani hogy a legtöbb törpehöris oldalon ilyen 50x40-es ketreceket ajánlanak... pedig egy hörcsögne az nagyooooon pici.. egy hörinek minimum 100literes terrárium kell!!! (pl a vaterán,expresszen,akvarista.hu-n biztos találsz nagyon olcsón egy 100 vagy lehetőleg nagyobb akváriumot amit átalakíthasz höribirodalommá)

lehetséges hogy mindenhol azt írják hogy nem kell nagy hely... csak ez nem így van..ha nem megfelelő mérető a ketrec bediliznek... ,éhga futókerék is van...(pl kirágják a ketrec alját és mindig kaparnak)

szóval tényleg ne hidd el amiket ott írnak hanem fogadd meg a tanácsaim:)

nagyon nagyon tapasztalatom van ezekkel az állatokkal kapcsolatosan szóval nyugodtan elhiheted:)

így néz ki egy höriterrárium: [link]

[link]

[link]

[link]

bár ez egy német oldal de a képeket nézd meg ... vagy ha tudsz németül...:): [link]

[link]

és így tartják sokan a hörieiket :( :( :( : [link]

[link]

[link]

[link]

2011. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat de nekem ilyen nagy terráriumra sajnos nincs pénzem.És előbb még meg kell győznöm a szüleimet.
2011. nov. 30. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!