Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kinek milyen betegség jött...

Kinek milyen betegség jött elő tengerimalacnál, illetve ha fiatalkorban meghalt, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Kezdő malackatartó vagyok. Kíváncsi lennék, milyen betegségek jöhetnek nála elő, milyen viselkedésre kell fokozottan figyelnem. Kezdem nagyon megszeretni, nem szeretném hogy bármi baja is lenne. Rendesen etetem, jó kis helye van, külön még malac multivitamint is kap.
2011. nov. 30. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én malacomnál fiatal korban (szerintem még az előző helyéről hozta) volt egy kis gombafertőzés a szeme felett, kihullott a szőre, de nem vakarta. Nizoral kenőccsel kenegettem pár hétig, tökéletesen elmulasztotta, nem is jött többet elő. Egyébként kutya baja, csak a körme néha túlnő, meg egyszer ráragadt a talpára egy kis darab alma (nyáron kint van a kertben egy "ólban", nincs annyira szem előtt) és mire észrevettem, begyulladt tőle a kis talpa. Meg egyszer megakadt a torkán a kis hülyének egy nagy darab répa, úgy kellett kikotorni. 5 éves hím egyébként.

A másik malacomat örököltem, ő rákban pusztult el (nem fiatalon, de még élhetett volna) de az előző helyén csak kukoricát és kenyeret kapott (mondván, hogy malac, ugye), meg bolti salátát, semmi mást, még vizet se! Ami víz a salátában volt, az tartotta életben. Nem tudott inni, se tálból, se itatóból, meg kellett neki tanítani. Aztán szegény kapott jó kajákat meg sok zöldet, gyümölcsöt, mindent, de szerintem a rossz táplálkozás megrövidítette az életét.

2011. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ugye nem egyedül tartod?

nekem az első malacomat a kuka mellett találtuk egy kartondobozban,télen 2 picinyével...az egyik már meghalt a hidegben... a másik meg fiú volt és akkor még nem lehetett ivartalanítani(vagy nem tudtunk róla)

ő egyedül nagyon depressziós volt ... nem evvett nem ivott és végül nagyon sovány lett... ekkor olvastam egy kicsit róluk... és kiderült h TÁRSAS állatok... így vettünk mellé egy kislányt:) jól kijöttek egymással.. hááát úgy ennyi volt a "betegség".. sajnos ő már meghalt.. nagyon öre volt és egyik reggel eltávozott köreinkből...

mostanra 7 tengerimalacom van:)

2011. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, illetve további válaszokat is várok. :) És persze megfogadom a tanácsokat is.
2011. nov. 30. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos nekem alig hoztuk el két napra rá kiderült, hogy rühes a szénától ami alatta volt de hát azzal adták, hogy érezze az otthoni szagokat. Eléggé megszenvedtünk vele, mire mindent kitakarítottunk, kifertőtlenítettünk, meg még a malackát is meggyógyítottuk. Kb 10.15 ezer ráment a kezelésére. Ekkor volt 3 hónapos.


Úgy 2 évesen a hátán a faggyúmirigye begyulladt, nagy göbös csomó lett. Aztán kiderült, hogy nem csak sima csomó, hanem rákos duzzanat és műteni kell. Bevállaltuk, utána persze drágám kicsit bután nézett ki a "lavórral" (tudjátok a kutyák fejére is raknak) a fején, ráadásul se enni, se inni se járni nem tudott egyedül, állandó felügyeletet igényelt. (aztán alulra a "lavór" részre raktunk csúszkát és feltekertük a szőnyeget úgy csúsztatva nagyjából tudott közlekedni a lakásban) Ekkor 2 hét szabit vettem ki, amíg ki nem vették a varratokat és a "lavort". 25ezer volt a műtét + a járulékos költségek a kezelésére.


5 éves múlt, mikor kiderült, hogy tályog lett a fogában. Sajnos ezt későn vettük észre :( Én a kórházban voltam a kisbabámmal aki élet és halál között volt, apuka pedig szintén reggeltől estig ott volt, így este mikor hazament akkor csak enni-inni adott neki de nem ért és nem tudott vele különösebben foglalkozni, totál kivolt idegileg. Mire hazamehettünk a malacka fogai kihullottak, és a toka részén nyílt váladékozó sebe volt, és nagyon le volt fogyva.

A doki azt mondta műthetik, talán megmenthetik, de nem biztos az sem, hogy túléli. Azokután pedig fecsiből kellett volna táplálni valószínűleg élete végéig.


Döntenem kellett, hogy a lábadozó gyengécske 7 hónapos kisbabámmal fogom az időm tölteni, vagy a beteg 5 éves tengerimalackával akit imádok, de 20% esélye volt a részleges gyógyulásra.


Nos ennek már 2 éve...a mai napig nagyon hiányzik a malackám. A karomban halt meg, elaltatták a kórházban. :'( Elapadt a tejem így szoptatni sem tudtam a kisbabám és a mai napig gyászolom a malackát. A kislányom viszont már kérdezte, hogy neki mikor lehet majd malaca :)

2011. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm hogy leírtad a történetedet, és nagyon sajnálom a malackádat. :( Borzasztó nagy állatbarát vagyok, így el tudom képzelni mit éreztél. Nekem egy macskám volt, akihez hasonlóan ragaszkodtam, 3 év után is hiányzik... Most pedig egy malackám van, és remélem lesz is még sokáig. Nektek pedig sok sikert majd egy újabb kis kedvenchez. :)
2011. nov. 30. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!