Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszim mindig ilyen lesz?!

Törpenyuszim mindig ilyen lesz?!

Figyelt kérdés

2 hónapja van nálam, korát illetve 3 hónapos, kisfiú. Nagyon tündéri, ha szólítom, egyből szalad, annyi vele a problémám, hogy nem lehet ölben simogatni. Ha lent fekszik, vagy szaladgál lehet simizni, tartja is a kis fejét, de amint felveszem ölbe, már kapálózik. Más nyuszit láttam h karra fektetve simizik a pociját, az enyémnek azt sem lehet.

Néha fel szoktam venni az ölembe, úgy h én ülök, ő pedig a combomon van, de ilyenkor mindig odapisil és 5 perc alatt egy marék bogyót odapakol (kutyapelenkát teszek a combomra emiatt), pedig a lakásban teljesen szobatiszta, nem pisil sehova sem és nem is bogyózik, csak a ketrecében a kijelölt helyre.


Más nyuszival sem lehet "babázni"?


2011. dec. 1. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Az enyémmel sem igazán lehet, bár az utóbbi időben észrevettem változást, most egy éves.

Hanyatt egyáltalán nem marad meg és ha ülök az ágyon vagy van hova másznia rólam (ismeretlen helyre nem megy), akkor azonnal fut. Ez alól csak akkor van kivétel, ha korán van neki (este 6-ig kb. :D) és álmos, ilyenkor egy pár percet gömbölyödik vagy befúrja a fejét a könyökömnél a karom alá. Viszont ha állok, széken ülök vagy ismeretlen helyen van, akkor bújik, rám nehezedik, alszik rajtunk.

2011. dec. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyém egyenesen utálja, ha felveszem az ölembe.

Ha viszont leülök hozzá a földre, akkor viszont simán beleugrik az ölembe és jól elvan :)

2011. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is utál ölben lenni, pedig az elejétől kezdve igyekeztem minél többet felvenni. Imádja, ha lent, a földön simogatom, de amint fel akarom venni, kapálózik, elszalad :S Én már kezdek hozzászokni. Amúgy kb 3,5 hónapja van nálunk, 2 hónaposan vettük.
2011. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A mi nyuszink 1 éves múlt és nagyon barátságos, szeretni való, de nem lehet felvenni. Elszalad, toppant. De a földön fekve, ágyon ülve lehet "dögönyözni", csak ez az "ölbe" dolog nála nem pálya. :D
2011. dec. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Előttem szólókhoz hasonlóan, az én nyuszim sem bírja, ha ÉN felveszem az ölembe, de ha kedve tartja, akkor felugrik és várja, a simit. Ha a kanapén fekszünk, akkor is van, hogy "rámugrik" és elalszik rajtam. :) De mindez csak akkor, ha ő akarja, ne erőltesd szerintem, elég öntörvényűek, ha majd neki kedve lesz, akkor bújni fog. :) Türelem.
2011. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy valószínű az a bajuk, ha mi vesszük ölbe, hogy ők addig gyakorlatilag "repülnek". Mivel zsákmányállatok, ezért ezt nem szeretik.


Amúgy a hanyatt fektetés az más kérdés, azt én is meg tudom csinálni az enyémmel, annak ellenére, hogy nem szeret ölben lenni. Ugyanis olyankor lemegy alfába, totál átszellemül :)

2011. dec. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!