Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az én nyulam miért nem tanulta...

Az én nyulam miért nem tanulta meg a szobatisztaságot soha?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen olvasom hogy szinte mindenki nyuszija előbb-utóbb szobatisztaságra szokott, de az enyém nem (ivartalanított nőstény). Pedig úgy gondolom mindent jól csináltam. Az elején nem engedtem ki a ketrecből hogy szokja meg, hogy az a helye. Kivártam amíg kiválasztja a sarkot ahová a dolgát végzi, betettem az alomtálcát, szépen meg is tanulta használni, a ketiben teljesen szobatiszta lett. Csak ezután engedtem ki a lakásba, mert gondoltam majd biztos visszamegy a ketibe ha dolga van de nem így lett. Ha rájött a szükség mindig a szobába pisilt, ráadásul nem is egy helyre hanem ahol épp kedve szottyant. Próbáltam ecetes vízzel mindig felmosni (nehéz mert szőnyeg van), próbáltam alomtálcákat kintre elhelyezni, belepakoltam a bogyóit meg a pisis almot, rögtön beletettem a nyulat ha láttam hogy rossz helyen csinálja de nem történt változás. Gondoltam majd ivartalanítás után megváltozik de nem így lett. Már eljutottam oda hogy feladtam a dolgot és csak rövid időkre engedem ki de ez nem jó neki így. Én rontottam el mégis valamit vagy ez a nyuszi egyszerűen nem fogékony rá?
2011. dec. 3. 12:14
1 2
 1/13 anonim válasza:

Hát én nem hallottam róla, hogy a nyúl szobatiszta lenne. Az én tengerimalacom is kb. fél óráig visszatartja, aztán elkezd sipákolni, de ha nem teszem vissza, akkor oda piszkít.

Szerintem te is tedd vissza 15 perc múlva. :)

2011. dec. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szia!nekem nyuszim van.két nőstény meg egy ivartalanított hím.az egyik nőstény meg a hím az első perctől kezdve,minden tanítgatás nélkül szobatiszta.elhoztam őket a tenyésztőtől, kiengedtem őket a második nap a kecóba és azóta egyetlen egyszer sem pisilt be egyik sem. a harmadik nőstény viszont:Dmár hat éves de még mindig nem szobatiszta,de még a ketrecen belül sem.ott is oda bogyózik ahol éppen van,oda pisil ahol épp kedve tarja.bármit csinálok nem változik.szóval én vettem neki kicsi babaruhát,ujjatlan kezes lábast,azt ráadom meg előttte egy pelenkát vagy valamit,és úgy szaladgál.persze ebbe is belepisil,de legalább a szőnyeg nem lesz olyan és ő is szaladgálhat.vannak kivételes nyuszik akik nem lesznek szobatiszták sosem.viszont nagyon mókás ahogy a ruhájában mászkál a lakásban:D
2011. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

De cuki :D


Az enyémet sem kellett tanítani, nagyjából szobatiszta első pillanattól kezdve, bár egy ideig a wc-jében aludt és akkor előszeretettel pisilt mellé, hiába kapott másikat, de mikor kinőtte, megint csak oda pisilt. Viszont kint bogyózik egyet egyet, ha valahol nagyon érzi a szagom, le is pisili vagy kapok egy marék bogyót, de nem hiszem, hogy a te hibád, mert én sem tettem semmit azért, hogy a nyuszim ilyen legyen, magától működik így, ötletem sincs, hogy lehetne beleszólni.

2011. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran veszed ki? Mert ha csak ritkán, és mindig nagy élmény neki a szabadság, akkor lehet, hogy nem tud arra koncentrálni, hogy hova kéne pisilni meg kakilni. De az is lehet, hogy egy olyan típus, aki nem akar szobatiszta lenni. Végülis ők is egyéniségek.
2011. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyem meg, pelenkás nyuszi :D

Sajnos tényleg vannak olyan nyuszik, akik sz Istenért se akarnak szobatiszták lenni. Viszont a pelenka nem rossz. Sokan elítélik, de gondolj bele, hogy mégis tud szaladgálni. És neked is könnyebb a dolgod.

2011. dec. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"az Istenért"

bocsi:)

2011. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Most már nem sokat van kinn, de az elején még sokat volt, mindig amikor itthon voltunk és akkor sem foglalkozott vele hogy odafigyeljen hova végzi a dolgát. Mintha nem érdekelné a dolog, nem zavarja hogy hova csinálja. Pedig elvileg az ösztönszerű hogy ne össze-vissza csinálják hanem egy helyre a ragadozók miatt...

A pelenka tényleg aranyos lehet de tuti idegbajt kapna tőle az enyém.:)

2011. dec. 3. 12:57
 8/13 anonim ***** válasza:
nem mondtam h az enyém szereti:):)amikor feladom rá meg leveszem róla akkor kapálózik kicsit,bár lassan kezdi megszokni,de amikor kint van akkor nem zavarja
2011. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Az én nyuszim sem szobatiszta.. sőt.. :/ Mindig körbebogyózza az egész szobámat, meg oda pisil ahol épp kedve tartja. Mániája, hogy felugrik mellém az ágyba és odapisil.. Érzem rajta hogy szeretne velem lenni, mert ha felugrik az ágyra egyből jön oda hozzám nyalogat és bújik. Sajnos nincs szívem sokszor lerakni, és akkor felfekszik a hasamra és simogatom. Na ilyenkor jön a csurgatás. Mindig úgy intézi a lelkem hogy lehetőleg minden olyan legyen. Szóval 2 naponta pizsama, és ágynemű csere van nálunk.
2011. dec. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez azért van, mert az ágyon a legerősebb a szagod és el akarja nyomni. Nem értana kicsit utánaolvasni a dolgoknak...


Kérdező: te épp egy ilyen nyuszót fogtál ki... Szaporítótól vetted? Mert a tenyésztők általában már rászoktatják az alomtálcára mielőtt eladnák a nyuszit. Mi is tenyésztettünk egy időben, és már 3-4 hetesen oda pisiltek, ahova a mamájuk:)

2011. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!