Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az én nyulam miért nem tanulta...

Az én nyulam miért nem tanulta meg a szobatisztaságot soha?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen olvasom hogy szinte mindenki nyuszija előbb-utóbb szobatisztaságra szokott, de az enyém nem (ivartalanított nőstény). Pedig úgy gondolom mindent jól csináltam. Az elején nem engedtem ki a ketrecből hogy szokja meg, hogy az a helye. Kivártam amíg kiválasztja a sarkot ahová a dolgát végzi, betettem az alomtálcát, szépen meg is tanulta használni, a ketiben teljesen szobatiszta lett. Csak ezután engedtem ki a lakásba, mert gondoltam majd biztos visszamegy a ketibe ha dolga van de nem így lett. Ha rájött a szükség mindig a szobába pisilt, ráadásul nem is egy helyre hanem ahol épp kedve szottyant. Próbáltam ecetes vízzel mindig felmosni (nehéz mert szőnyeg van), próbáltam alomtálcákat kintre elhelyezni, belepakoltam a bogyóit meg a pisis almot, rögtön beletettem a nyulat ha láttam hogy rossz helyen csinálja de nem történt változás. Gondoltam majd ivartalanítás után megváltozik de nem így lett. Már eljutottam oda hogy feladtam a dolgot és csak rövid időkre engedem ki de ez nem jó neki így. Én rontottam el mégis valamit vagy ez a nyuszi egyszerűen nem fogékony rá?
2011. dec. 3. 12:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem én vettem a nyuszit hanem annak idején (3 éve) az akkori párom nővére vette kereskedésben a gyerekeinek. Aztán a gyerekek mégsem voltak oda érte annyira, megunták és nem tudták mi legyen vele, én pedig befogadtam.

Egyébként én már elfogadtam hogy ilyen, szerintem most már annyira berögzült nála a "rossz szokás", hogy úgysem tudnám már megváltoztatni.

2011. dec. 4. 13:21
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát az enyém pár bogyón kívül, sosem pisilt a ketrecen kívülre. 4éves és ivartalanított bak. Mondjuk igen drasztikusan szoktattam alomra, mikor láttam, hogy helyezkedik, benyúltam a ketrecbe és rátettem a kiválasztott sarkára, ezt legalább egy hónapig csináltam, és közben a sarkok száma is csökkent, végül már 4éve egy sarokba végzi a dolgát. Mondjuk mostanában ha ölben van és sokat simogatják elfelejtkezik magáról és jó néhány bogyót ott hagy de ez megbocsájtható (főleg mivel most beteg szegény)
2011. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mit lehet tenni, hogy ne pisiljen az ágyra? Tudom, hogy a szag miatt van, de semmivel nem tudom elérni nála, hogy ne ugorjon fel. Ha épp olyanja van, fél percenként visszajön és nem unja meg. Nekem is sincs szívem folyamatosan letessékelni, úgyhogy állandó ágyneműmosás, néha megy a falra is, oda került falvédő meg védőhuzat a matrac és a lepedő közé.
2011. dec. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!