Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adhatok enni a törpenyuszi...

Mit adhatok enni a törpenyuszimnak? És mi legyen a neve?

Figyelt kérdés
Lány,szürke,Kínai Törpenyuszika
2009. máj. 15. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Sya

nekem is van egy szürke törpe nyuszim csak ő fiú:)a neve:Fufi xD lehet hogy vicces de én mindig Fuffancsnak becéem.. enni viszont a szénát azt nagyon szereti és nyulaknak való száraztáp és magkeverék fogkoptató is kéne neki ami olyan mint egy karika az nagyon jó. ezen kivül zöldségek gyüómölcsök a lédúsakkal óvatosan krumplit nem kaphat de az enyém pl. az almáért odavan.de répát nem szeretixD.

2009. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Zöldség,gyümölcs ,száraztáp.

Aztán ugyis kiismered mit szeret.

(saláta,kápi,ubi ,alma ezeket imádja)

2009. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A nyuszi legfőbb tápláléka széna legyen (kb 70%-ban), a fennmaradó részben nyúltáp és különböző zöldségfélék. Ha pici még a nyuszi akkor zöldet még ne nagyon kapjon, később szoktasd hozzá fokozatosan, különben hasmenése lehet tőle. Kerüld a "k" betűs zöldségeket mert azoktól felpuffadhat és elpusztulhat. A táp legyen kimondottan törpenyulaknak való, lehetőleg minőségi táp legyen ami kellő arányban tartalmazza a létfontosságú vitaminokat, ásványi anyagokat stb. A legfontosabb hogy széna legyen mindig előtte, vigyázz hogy ne legyen penészes, dohos, poros, hanem friss, jó illatú. Ezeken kívül mindig legyen előtte friss víz, a legjobb a golyós önitató, mert azt nem tudja a nyuszika bepiszkítani. A nevet inkább ti döntsétek el, az én nyuszóimat miminek és cimpának hívják, de sok aranyos név közül választhatsz.:) Ha van bármi kérdésed még a nyuszikkal kapcsolatban bátran írhatsz nekem privit.
2009. máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Vettél egy nyulat úgy, hogy azt se tudod mit eszik? :)
2009. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem vettem hanem kaptam,mert ha nem fogadom be kirakják az út szélére,és néztem a neten ilyon dolgokat.szénát raktam be neki alomnak vettem neki itatót,és most olyan tápot kap amit a nagyapáméktól hoztam.(HÁZI:kukorica,árpa,búza)De majd veszek neki nyúltápot.Hja és törzskönyyves,oltva van.Nem tudom miért akarta kidobni a gazdája.
2009. máj. 15. 18:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Szép dolog tőled hogy befogadod a nyuszit, remélem te is annyi örömödet fogod lelni benne mint én, szerintem nagyszerű, bájos kis állatkák, nagyon lehet őket szeretni.:) Még annyi tanácsot adnék az almozással kapcsolatban hogy a széna erre a célra nem igazán megfelelő, ráadásul ha pisis szénát esznek az nem tesz igazán jót nekik. Lehet kapni elég olcsón faforgácsot vagy pelletet erre a célra. Nem is kell az egész ketrecet majd bealmozni mert a nyuszi ki fog jelölni a ketrecben egy sarkot ahová rendszeresen végzi a dolgát, elég lesz majd oda egy műanyag, alacsony peremű tálat betenni alommal így könnyebb lesz tisztán is tartani. A szénát pedig tedd inkább szénatartóba amit a ketrec oldalához lehet rögzíteni, onnan szépen kieszegeti és nem tapossa össze.:)
2009. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
okkk.köszi a válaszokat.de mi legye a neve?
2009. máj. 15. 19:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Pl:Lini,Máfi,Pötyi,Nelli....:D
2009. máj. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én törpenyuszimnak pamacs a neve:) adj neki száraz tápot gyümölcsöt zöldséget csak arra figyelj h K betüsöket ne kapjon káposzta karalábé krumpli meg ienek ja és széna mindig legyen előtte mer az segíti h kopjon rendesen a foga még jó fogkoptató egy egy faág amit rágcsálhat
2009. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mondjuk az én nyuszimat Salátának hívják de vannak még nevek pl.:Fizzy ,Tannia ,Kelly
2009. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!