Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kb. hülyének néztek az állatke...

Kb. hülyének néztek az állatkereskedésben. Ti mit vesztek, ha kedveskedni szeretnétek valamivel a nyuszitoknak?

Figyelt kérdés
Akartam venni neki valami finomságot a szokásos kajáján kívül, hogy neki is legyen valami kis apróság a karácsonyfa alatt (lehet hülyének nézni, de kb családtagnak számít nálunk ez a kis ördögfióka). És mondtam az eladónak, hogy szeretnék neki valami finomságot, ami NEM mézes. Mert ugye tudjuk, hogy ezek nem jók a nyuszinak. Erre közölte, hogy mindegyik mézes, mert azzal ragasztják össze ezeket a rudakat, és nekem miért nem jó az? Végül egy zacsi szentjánoskenyér mellett döntöttem. Ti mit szoktatok venni neki? Szentjánoskenyeret vettetek neki? Jó ez egyáltalán?
2011. dec. 15. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Milyen az a Szentjánoskenyér? Kenyér amúgy nem jó a nyusziknak, ez nemtom milyen lehet pontosan...


Én mazsolát szoktam neki adni kedveskedésképp, imádja :)

2011. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is mindig kifogom az ilyen eladókat, bár papagájjal kapcsolatban. Szeretnék nekik új játékot venni, szinte mindegyikről lóg egy tükör, egy csengő.. nálunk ezek tiltólistások. Hiába mondom, hogy olyant keresnék, ha van, amin ezek nincsenek, még ők próbálnak meggyőzni róla, hogy ezeket pedig mennyire szeretik, ha kedveskedni akarok nekik, vigyek és meglátom.


Ők csak eladni vannak ott, az állatok igényeit igen kevés üzletben ismerik.


Viszont a nyuszidnak összeállíthatnál valami zöldség-gyümölcs tálat gyönyörűen elrendezve, mint egy igazi karácsonyi ebéd:)

2011. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én vettem már neki szentjánoskenyeret (az egy növény...)szárítva szokták árulni a nyusziknak. Azért szeretik, mert édes. Lehet neki adni nyugodtan, de hetente csak pár szemet, mert hizlal. A legjobban tényleg a zöldségeknek és a gyümölcsnek szoktak örülni, az ilyen szárított finomságoknál jobban szeretik. Én pl. karácsonyra égy plédet vettem a nyuszimnak, de már megkapta :) Azóta is azon alszik minden éjjel :)) Különben én ajánlom neked a szárított répát és almát. Ezekből is tudsz otthon szárítani, és mivel nem vizes, ezért ehet belőle többet, és csupa rost. ;)Vagy még az mindenféle gyógynövényes, hibiszkuszos, vagy akármilyen különleges széna is be szokott jönni. Ezeket én mind a Fressnapf-ban veszem.
2011. dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, jók az ötletek :) a zöldség-gyümölcs azért nem annyira érdekes, mert ugye azt minden nap kap, ezért akartam valami mást, amit máskor nem szokott. De majd csak karácsonykor derül ki, ízlik-e neki :)
2011. dec. 15. 15:02
 5/10 Rotis_lány ***** válasza:

Szia!

Az enyém a müzliért, meg a háztartási kekszért van oda. Ha meghallja, hogy öntöm a tálkába, máris ott terem. Legnagyobb bánatára nem kap gyakran, mert nagyon hizlal. Zöldség-gyümölcs nálunk se nagy szám, mert minden második nap ezt kap.

2011. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én kinéztem az Obi-s újságban egy olyat, hogy "ehető állatfű kis kedvenceinknek". 700 Ft, cserépben van. Masnival átkötve annyira cuki lesz a fa alatt! :) Remélem kapok is!
2011. dec. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az állatfű nagyon jópofa :) Tavaly volt az én nyuszimnak is. Egy kis krapek "fejéből" nőtt a fű, minden 2. nap le tudta nyírni a nyuszim :D

Imádta :)

2011. dec. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az enyém ritkán kap pl mandarint, szőlőt, almát, mert ezek hizlalják. Szóval ilyet csak ritkán kap :) Meg kb 2 havonta kap egy olyan mézes rudat, imádja. De ezt tényleg csak ritkán. Tehát 24.-én kap majd egy ilyen rudat, többi napon gyümölcsöt :)
2011. dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem is mindig hülyének néznek a keriben, ha extra igényeim vannak. Karácsonyra vettem a malacoknak Vitaverde nevű tüneményt. Petrezselyemszár, és préselt fűgranulátum van benne. Csupa klassz dolog, ami nekik való, piszok drága volt, úgyhogy remélem ízleni fog nekik.
2011. dec. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is imádja a müzlit és a kekszet, természetesen nem szabad rendszeresen,de olykor olykor belefér. Szerintem valami finom zöldség vagy gyümölcs is jó neki, amit nem szokott kapni. Vagy pl. pitypang virágot, vagy lóhere virágját, ha találsz :) Vagy csak friss füvet, még lehet találni itt ott, nem hiszem h. ezért venni kéne olyan dobozosat. Bár az enyém ilyenkor ha már ráállt a szénára akkor nem eszik szívesen füvet.
2011. dec. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!