Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit szabadon a szobában?

Nyuszit szabadon a szobában?

Figyelt kérdés
A kérdés azokhoz szól, akik nem zárják sosem ketrecbe a nyuszit, hanem mindig szabadon van a szobában. Hogyan oldottátok meg ezt? Persze, nálunk is nyúlbiztos a szoba, vezetékek védve stb. De azért mindig kitalál valami rosszaságot, naponta többször rá kell szólnom valamiért. Ha felmegy az ágyra, rögtön nekiesik az ágyneműnek, már pár helyen kirágta. Hogy csináljátok, hogy sosem zárjátok be a nyuszit? Pl legalább éjszakára, vagy ha elmentek otthonról? Úgy szeretném én is így tartani a nyuszómat, de elképzelhetetlennek látom megoldani, hogy se a bútorokba, se önmagába ne tegyen kárt, ha felügyelet nélkül hagyjuk.
2011. dec. 15. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az enyém a tapétát tépkedi, más rosszaságot nem csinál :) Februárban lesz 3 éves és ivartalanított nőstény. Elég nyugodt természet :)
2011. dec. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Nyuszi szabadon?Számomra ez új :)

Nem kakil meg pisil össze-vissza?

2011. dec. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Még nem volt nyuszim szobában, ezért szeretném megkérdezni tőletek, hogy adtok rá valami gumibugyi félét? Van ilyen a nyusziknak?
2011. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szobatiszta, nem is nagyon kell a nyusziknak ezt tanítani :) Az enyém 1,5 hét alatt szobatiszta lett. Visszajár a ketrecébe pisilni/kakilni. Annyi bogyó van a szobában, ami esetleg kirepül, ahogy ugri ki.
2011. dec. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudtam, akkor rendes állatok. :-)
2011. dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim éjjel-nappal kint van. Azért nem rosszalkodik mert tele van a szoba játékokkal :D Amit csak el tudsz képzelni: szalmalabdák, szalmarépa, wc papír guriga, alagút, régi pulóver, rongy, egy ice n' go-s sapka (azt imádja dobálni), fogkoptató, de nem a ketrecen( inkább ezt rágja a fal helyett), papírok, amiket rágcsálhat, kinder tojás belsejéből a műanyag (ki kell fúrni, bele tápot és elvan vele amíg kiszedi :))Ja és nem árt az "álkábel" sem, mert nálunk is el vannak dugva, de számukra nincs lehetetlen :D Igaz, hogy a szoba néha egy csatatér, mert hiába rakod egy helyre a dolgokat úgysem maradnak ott, de este összeszeded kicsit és ennyi. Azóta nincs vele probléma amióta elfoglalja ezekkel magát. Ha nem vagyok itthon egész nap akkor is elvan, meg nagyrészt alszik :) Éjjel felem fekszik le, ez már beállt nála. Tudja, hogy akkor csendben kell lenni. A tiéd is meg fogja tanulni :)
2011. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! A mi nyuszónk is sokat van szabadon a szobában, falsarka, ajtó széle, parkettaszegély már egy kissé megrágcsálva, de azért amikor nem vagyunk itthon, v. éjszaka be van zárva a ketibe. Az ő érdekében is. Én most találtam egy oldalt, német, de le lehet fordítani, nekem nagyon tetszik, már én is gondolkodtam ilyen megoldáson, csak még a kivitelezés várat magára. :) Nyusziknak is vannak benne tök jó elkerítők, de a tengerimalackák rezidenciái baromi jók! :) [link]
2011. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a hangfal kábeleit rágta meg, azóta csak dugiba vannak kiengedve. Mondjuk szerintem hosszú időre nem jó hagyni felügyelet nélkül, persze ha csak az ő cuccai vannak letéve akkor igen.
2011. dec. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekünk régebben volt egy imádni való törpenyuszink, és mi is szabadon tartottuk őt a lakásban. A nappaliban és a konyhában szabadon közlekedett, hálószobákba/fürdőszobába csak felügyelet alatt engedtük be őt. Volt a nappali eldugottabb sarkában (ahol nem volt szem előtt) egy ketrec, ahol tudott pihenni, plusz egy alomtál a ketrec mellett. Az alomtálra nagyon szépen rászokott, és szinte semmi fontos dolgot nem rongált meg (pl bútorok) viszont a kábeleket meg a papírlapokat hajlamos volt megrágcsálni, ezért azokat eldugtuk előle. Nálunk problémamentesen megvolt a lakásban, amikor meg elutaztunk vagy nem értünk rá, odaadtuk egy ismerősünknek hogy vigyázzon rá addig. Szerintem ha rendszeresen cserélitek az almot (heti kb. kétszer), még a szaga sem lesz olyan intenzív :)
2011. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ. Nézd meg, ha egy kicsit elengeded, hogy reagál. Ha nem fut el, vagy ellesz valamivel szerintem nyugodtan, de estére szerintem azért rakd vissza a helyére. Remélem segíthettem.
2011. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!