Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengermalacomnak az utóbbi...

Kody1501 kérdése:

A tengermalacomnak az utóbbi pár napban egy pontban nagyon kihullott a szőre. Állatkereskedésben azt mondták atka és az Insecticide 2000-et ajánlották. Mennyi idő kell a szernek míg tényleg elkezd hatni és végre visszanő a malackám szőre?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy Szó: ÁLLATORVOS! kisállatkereskedésben nekem mindig eltévesztik az állat nemét,nem lehet bennük túlzottan megbízni.
2011. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem is állatorvos, de olyan aki ért a tengerimalacokhoz. én malackám is így járt, nyakán két oldalt kihullott a szőre, sebesre vakarta magát. elvittem orvoshoz, egy hét eltéréssel kapott 2-2 injekciót aktára meg allergiára is. azóta szerencsére semmi baja.
2011. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Ha egy szabályos szélű foltban hullott ki, az inkább gomba, és csak az állatorvos segíthet. Az insecticide 2000 jó cucc, de atka ellen pont nem hatékony, mert csak a felületi élősködőket öli meg, mint pl. a szőrtetű. Az atkák viszont a bőr belsejében élnek, és csak olyan szerekkel lehet irtani őket, amik fel is szívódnak, mint pl. a rodomectin. A rodomectin viszont olyan drága, hogy egy állatorvosi látogatás kezeléssel együtt olcsóbban kijön, és biztosabb is.
2011. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A malackát pedig elviszem állatorvoshoz.
2011. dec. 18. 10:32
 5/5 anonim válasza:
2012. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!