Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Más törpenyuszi is ilyen?!

Más törpenyuszi is ilyen?!

Figyelt kérdés

Az enyém 2 hónapja van nálam, 3 hónapos kisfiú.

Ölben nem szeret lenni, csak a földön lehet simogatni. Ha ölbe ültetem, egyből lepisil és akkora marék bogyót rak az ölembe, hogy elmondani nem lehet. Egyébként a lakásba nem piszkit, nem pisil, csak ha ölbe kerül.

Néha megkattan, és a ketrecébe beszalad (ha otthon vagyok ki van engedve) és hisztizik, azon a kis helyen vergődik és csapkod. Pedig olyankor is van vele foglalkozva, nem éhes, nem szomjas.

Már az eladáson gondolkodom. Azt hittem bújósabb állat, de így, hogy a kanapére sem merem felengedni, mert egyből odapisil, így nem lehet babusgatni.

Jah, és mindent megrág. Legutóbb az egerem vezetékét rágta el, mert épp lelógott a laptoptól...


2011. dec. 20. 12:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ivaros lett és ahol a legerősebb a "szagod", ott megjelöli. A megoldás rá az ivaratlanítás, de azt csak 6 hónapos korától, előbb nem!

A kábeleket el kell rejteni előle, mert ez állandó veszélyforrás számára.

Nem minden nyuszi bújós, az enyém pl. ha leülök hozzá a földre, odajön hozzám, beleugrik az ölembe, stb. De ha én veszem fel, én rakom az ölembe, már egyből ugrik is tovább.

Amit te úgy értesz, hogy bekattan, azt kergenyulazásnak hívják és bolondozik, mert jól érzi magát :)

2011. dec. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt eladnád? Nekem a nyuszimmal rengeteg probléma volt kb 1,5 éves koráig, mégis imádtam, és eszembe se jutott az, hogy eladjam! Ha megveszel egy állatot, felelősséget vállalsz érte. Nem valami tárgy, amit csak úgy elajándékozhatsz...


Kábeleket dugd el, illetve a nyúl nem ölbe való állat. Én is imádtam amíg kiskorába a nyakamba elaludt, de már nem csinálja sajnos. De hát ez van, makacs állatok, én is alkalmazkodok hozzá.

2011. dec. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem kötelező nekem "szenvedni" senki és semmi miatt sem...
2011. dec. 20. 14:01
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Huhh hát baromi nagy szenvedés lehet.. :D Ne haragudj, de kiröhögtelek. Marha nagy dolog lefürödni miután lepisilt és felszedni a bogyóit! Aztaa!!:DDD


Különben ha felfogtad volna azt, amit a nyuszid üzent neked, akkor nem lenne ebből probléma. Ő utál ölbe lenni. Te meg ezek után is ölbe veszed, hát baromi sok eszed van, gratulálok.


Ha tudnál valamit a nyulakról, tisztában lennél azzal is, hogy minden lehetséges kábelt elrágnak. TE tehettél arról, hogy elrágta a kábelt!!


De inkább add el szegény nyuszidat, nálad csak jobb gazdája lehet! De ajánlom, hogy ne tarts semmilyen állatot, mert nagyon önző és szánalmasomra méltó "ember" vagy...

2011. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
*szánalomra
2011. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg te vetted meg a nyuszidat, nem ő vett meg téged gazdájának. Talán tájékozódni kellett volna mielőtt megveszel egy érző lényt.
2011. dec. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Különben honnan vetted a nyuszit?Vagy tennél fel róla képet? Kb 2 hónapja ajándékoztam el egy alomnyi nyuszit. És ők akkor voltak 5-6 hetesek.
2011. dec. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Szánalmas vagy! A szeretethiányod miatt ne a nyuszit büntesd! Vegyél plüss nyuszit és azt ölelgesd...
2011. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Nem minden ilyen, van sokkal rosszabb is. Ismerősöm nyuszijának nincs ketrece, a szobában van és a kertben el van kerítve neki egy rész, nappal ki szokták engedni szaladgálni. A kertben alig lehet megfogni, elszalad, ha sarokba szorítod, nekiugrik a lábadnak, harap, karmol. A szobában egy fokkal szelídebb, meg lehet simogatni, de ha felveszed, leugrik egyből. Pedig kiskorában nagyon aranyos, bújós nyuszi volt. Csakhát nőstény nyuszi és nem lett ivartalanítva. Képzeld, még így is szerei az ismerősöm a nyusziját és eszébe sem jutna elajándékozni. Műteni kellett, szó nélkül kifizetett 50000-et rá.
2011. dec. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Vannak nehezebb esetű nyuszik is.Az enyém pl fél évig nem lett szobatiszta,akárhogyis próbáltam rávezetni.Ráadásul folyton a kisháza tetejére pisilt ahol a szénatartója is volt,így még a szénája is olyan lett,a takarításról szólt az életem.Mára már szépen megtanulta a szobatisztaságot szerencsére.De soha fejemben meg nem fordult volna,hogy másnak adjam..:) Ő sem ölbenyuszi,vannak ilyenek..Az meg,hogy rág..Hát mire számítottál?Nyúlból van.Ezért kell elpakolni az egyébként számára is veszélyt jelentő dolgokat.:)
2011. dec. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!