Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tudok tenni a kishörcsögöm...

Mit tudok tenni a kishörcsögömmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár perce fedeztem fel, hogy a Dzsungáriai törpehörim hátán 2foltban (majdnem a fülei mögött) 2seb található. Mindkettőnél a bőr alatti húsa látszik. Nem vérzik jelenleg, és nincs legyengülve, de ez biztos nem természetes. Ránézésre nem daganat, csak 2 szépkapart folt. Néha "csipog" is, ilyenkor lehet ő ér hozzá. Hozzáérni mást nem enged, és nem is akarok. Szeretném kérdezni, hogy állatorvoshoz kell-e mindenképp vinni, és ha igen, akkor egyáltalán lehet őt ilyen időben szállítani? (Elnézést a sok hülye kérdésért, de nagyon féltem szegényt) Ui: A hörcsög egyedül él, nincs társa.


2011. dec. 22. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Valahogy megsérthette, esetleg fertőzés.

Vidd el orvoshoz, tedd dobozba, vágj lyukakat rá, kis takarókkal bugyoláld be de a lyukak azért látszódjanak, és tedd egy zacskóba amibe belefér a doboz. Több mint a semmi, és ki fogja bírni simán, de jobb ha orvos látja! Hátha ad rá valami kenőcsöt. Jobbulást neki!

2011. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Sajnos a környéken csak holnap lesz orvos, addig megpróbálom kicsit elvonni róla a figyelmét. Ha "csak" ennyi a baja, máris sokkal könnyebb gondolkodni. Mégegyszer köszönöm.
2011. dec. 22. 12:13
 3/4 Platypus ***** válasza:
Valószínűleg atkás. Nagyon kellemetlen fertőzés, de nem lesz komolyabb baja, ha pár napig még nem tudod orvoshoz vinni az ünnepek miatt. Ha egy kisebb szállítódobozba rakod, és a kabátod alatt viszed, akkor nem fog megfázni.
2011. dec. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Azóta egyszer volt alkalmam kicsit kezelni a sebeit, ehhez Canesten krémet használtam, amelyet a fültisztító pálcika végére tettem. Eléggé nagyot ugrott, mikor hozzáértem, de azóta nem csipog, és nem viselkedik furcsán sem. Ez áthidaló megoldást jelenthet esetleg?
2011. dec. 22. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!