Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehetne ez ellen tenni?

Mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

ma mikor éppen vásárolni voltam...

megláttam egy állatkereskedést,bementem... át gogyis mondjam... egy varjú ott ült egy farúdon... atán mikor megnéztem az akváriumokat az egyikben láttam egy nagyobb ékszertekit... nem volt semmi kiülőhely vagy más lehetőség h kimásszon...

a többi teki (ékszer,pézsma) kb egy 40 literes aksiban 30-an

aztrán a törpehörik egy szintén kb 10 literes terráriumban 6-an

az aranyhörik szintúgy

az egerek egy kb 40x30-as terkában de iszonat sokan... alig lehettett alattuk látni a forgácsit..

a patkányok egy ilyen műanyag ládában voltak.. kb 10-en

aztán megláttam a nyuszikat,tengerimalacokat,degukat,csincsillát és a mókusokat

a nyuszik a tengerimalacok és a deguk egy ketrecben (terráriumban) voltak

kb egy 80x40-es alapterületű és kb 60cm magas terráriumban voltak faágak 2 kiház a talajon egy meg (ilyen szénaodu)a faágaok

volt egy nagy ilyen kutyaetetőtál amibe nyúltáp volt meg egy öntepedól itató

volt benn 3 törpenyuszi

kb 6 fenőtt tmalac meg úgy 10-15 kicsi és 2 degu

a mókusok (csíkos) egy lapos köriketercben voltak egy etetőtállal.. és azon kívül semmivel

a csini meg egy terráriumban volt kb olyan 30 literes és ott bezsórva voltak a magok se etető se itató

még voltak leopárd gekkók meg egy gabonasikló... a gekkók (2-en voltak) egy nagyon pici olyan 10 literes terráriumba voltak

a gabonasikló egy ilyen "szállító" műanyag izében volt

MIT LEHET EZ ELLEN TENNI???!!!! (én 12 éves vagyok szóval nem nagyon tudom...)


2011. dec. 9. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmit. Amíg az emberek nem szoknak le arról, hogy ilyen helyeken vásároljanak, addig nem lesz változás.


Tudod, csak olyan dolgok vannak, amire igény is van.

2011. dec. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a kereskedésekben (szinte mindben) kis helyen tartják az állatokat. de ez átmeneti, hisz eladásra vannak ott az állatok, és valószínű hogy van rájuk kereslet ha mindig hozatnak pluszba állatokat. amíg normálisan el vannak látva, és nem betegek, igazából nincs bajuk. igazából.. még mindig jobb helyük van egy kis területen de jól ellátva mint egy olyan gazdinál aki totál elhanyagolja őket és nem törődik, esetleg bántja az állatokat..

én inkább a felelőtlen "gazdik" miatt aggódnék, nem az átmeneti helyükért a kereskedésekben.

2011. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de degut meg tengerimalacot ??? egy ketrecben??
2011. dec. 9. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:
jó hát biztos nem felelne meg minden előírásnak. de nem tudsz mit tenni. max bemész és kioktatod az eladót, amiről ő semmit nem tehet mert nem az övé a hely meg az állatok. és semmi nem fog változni. sajnos.
2011. dec. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megfogod apukád és anyukád kezét és elkéritek a panaszkönyvet határozott, de nem bunkó stílusban, valamint felvilágosítjátok a kereskedőt a helytelen tartás buktatóiról. Valamint kilátásba helyezitek valamely állatvédelmi szervezet látogatását, amennyiben nem változtat az állatok tartási körülményein. És igaza volt a hozzászólónak, abban, hogy mindaddig, amíg van ember, aki vásárol tőle és a többi hanyag, pénzéhes állatkínzótól, addig ezek tovább folytatják.
2011. dec. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom belátni, hogy miért kéne a különböző fajokat egy ketrecben vagy akármiben tartani. És nehogy azt higgye bárki is, hogy ez csak átmeneti és semmi bajuk sincs, mert vemhesek, rühösek, sérültek, alultápláltak, hiszen pont a felelőtlen "gazdik" hozzák be őket, és vagy már eleve ilyen állapotban, vagy ott lesznek ilyenek. Némi odafigyeléssel, és ráfordítással meg lehetne ezt egészségesen is csinálni, csak mondjuk szaktudás és elkötelezettség kellene, nem csak haszonlesés. Picikét szigorítani kéne a kereskedésekre vonatkozó állatvédelmi törvényt, és jó volna egy ellenőrző szerv is, amelyiknek gondja lenne rá, hogy megfelelő ellátást kapjanak az állatok.
2011. dec. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én meg úgy vettem hörcsögöt a díszállatkereskedésben hogy terhes volt, de senki nem tudott róla. Pár napra rá lefialt már nálam. De nem baj, én örültem neki. Viszont azért se vittem vissza a kicsiket, mert ott kis helyen tartanak több hörit és inkább vettem mindegyiknek egy átlagos méretű ketrecet, amiben nem szendvednek és külön is vannak.
2011. dec. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmi bajuk? Ezt aki írta komolyan is gondolta? Gyerekkoromban gőzöm nem volt az egészről, mindig ott vettük kisállatot, mindig meghalt valami betegségben. Volt mikor fiút hörit kértünk és helyette vemhes lányhörit kaptunk. Ezt is meg lehetne előzni, ha legalább nemenként különszednék őket, nem hiszem hogy nagy dolog. Nem is értem miért nem teszik szinte sehol. Mióta tenyésztőtől veszem az állataimat semmi baja egyiknek sem. És még a nemét is meg tudják állapítani, bár már én is...


Amúgy ezt találtam a dologról:

"Mit tehet a vásárló vagy a nézelődő, ha gyanús állatkereskedést tapasztal?


- bele kell írni a vásárlók könyvébe (panaszkönyvbe),

- feljelentést kell tenni a területileg illetékes felügyeleti szervhez (területileg illetékes állategészségügyi hatóság, illetve a helyi önkormányzat),

- állatkínzás esetén (ha a tartás közben szenvednek az állatok) értesíteni kell a rendőrséget is,


A későbbi bizonyítás érdekében célszerű tanukat felvonultatni, illetve bizonyítékokat (videó felvételeket, fényképeket) készíteni.


Mivel világunkat mi magunk alakítjuk, csökkenthetjük az állatok szenvedését, ha velük felelősséggel bánunk.


Seres Zoltán

Orpheus Állatvédő Egyesület"

2011. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!