Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsög? ( Bővebben lent)

Törpehörcsög? ( Bővebben lent)

Figyelt kérdés

5 hetesen jó ha elhozzom?(5 hetes van az állatkereskedésbe meg idősebbek)

És párban legyenek vagy ne?Mert van aki azt mondja,hogy a törpehöri kegyedül érzik jól magukat van ak iaz ellenkezőjét és nem értem már szóval...Egy fiú meg egy lány jó ha eggyütt van??(A kicsik nem gondok)Vagy őket inkább ne tartsam egy ketrecbe?


2009. máj. 20. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kicsikkel mit fogsz csinálni? Az én hörim egyedül is nagyon jól elvan. 1hete van nálam. 5hetesen már elhozhatod, sőt jobb is,ha fiatalabb,hamarabb hozzádszokik,megszelidül.
2009. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A nagyobbak már szelidek kézhez vannak szokva!Deén inkább picinek szeretném őket elhozzni(olyan picik most)

A kölyköket keresztanyukámnak az üzletébe vinnénk!DEnem akkarok szaporító lenni,és ha egyedül érzi jobban magát akkor egyet veszek ha párban akkor kettőt ez ilyen egyszerű!De ha valaki megmondja nekem a választ akkor az kó :D

És köszönöm a válaszodat

2009. máj. 20. 22:22
 3/15 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne párban hozd el őket, mert két azonos nemű verekedni fog egymással(tapasztalat), az eltérő neműek meg párosodni fognak és az nem egészséges, ha ilyen fiatalon kölykei vannak a hörcsögnek. Egyedül is jól érzik magukat, csak tegyél be neki dolgokat, amivel játszhat, pl wcpapír tekercs.
2009. máj. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jujj hát vettem neki olyan hörcsög labdát(nem tudom mi a neve,de belekell tenni a hörcsögötés akkor abba tud futkározni a házba) meg vettem neki 2 mókuskereket,meg ilyen palincsot/libikokát olyan hogy ilyen létrának néz ki és mikor túlhalatt a közepén akkor ledől a másik oldalára,meg van kis sajt amibe tud majd aludni meg mászkálni meg 2 emeletes ketrece van amiben van lépcső meg van egy játszós akvárium (ez azért is van mert azt hittem hogy lányt fiút egybe tehetem,de akkor még jó hogy megkérdeztem) meg a forgács mi kell még neki?Kaja is van!Ennyi elég?Napos helyre tegyem?

És köszi a választ!Ja még egy kérdés :D fiút veszek és hogy szerintetek miylen neve legyen?Szürke fekete csíkkal!:D

ÉS köszi a választ

2009. máj. 20. 22:39
 5/15 anonim ***** válasza:
A gömb nem jó ötlet!!!! Abba nagyon rosszul érzi magát a höri!!!!
2009. máj. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jó akkor azt kidobom :D

Kár volt megvenni 1800 Ft-volt de legalább tanultam belőle :)

És akkor mmég mindig az a kérdés,hogy szerintetek akkor egyet vegyek?

Csak kíváncsi vagyok ti mit gondoltok erről!

És köszi a választ!

2009. máj. 21. 06:45
 7/15 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak nincs igaza.Az én törpehörim imádja a gömböt.Olyat vettem neki, amibe nemtud beakadni stb.Müanyag, és tök szupi.

Amúgy jó ha a két höri együtt van.Én is párba vettem őket.Szaporodtak is, azzal sem volt gond.Csak figyelni kell, hogy ne szaporodjon egymás után sokszor, mert az anyahörinek kell pihenő.Ha sokat szaporítod egymás után akkor előbb utóbb megöli a kölykét.De ha egyedül van az is jó.Nekem jelenleg a két hörim külön van.Az elején együtt voltak, szaporodtak, most szünet.A lényeg, hogy továbbra is lássák egymást, de ne tudjanak érintkezni, ha különteszed őket.

Tehát neked kell dönteni.

Én szerettem amikor együtt voltak.Olyan gondoskodó volt a höripapa is.Na meg imádtam nézni a kishöriket.

De a különlét is kell nekik szerintem.

Jó döntést:-))

2009. máj. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A törpehörcsögök sem egyformák :-) Van amelyik szeret kirándulni, mászkálni a lakásban (hörcsöglabdában), van amelyik sosem tenné, mert fél tőle. Ezt akkor fogod tudni, ha hazavitted a tiedet, összebarátkoztatok, eltelt jópár hét, akkor látni fogod, igényli-e a labdát, vagy sem. Nekem több hörcsögöm is van, mindegyik különböző. Egy 5 hetes hörit bőven hazavihetsz, már 3 hetesen önállóak. Minden höri imádja a kereket, azt nagyon jó, hogy vettél, és sok búvóhelyet is kérnek. Szerintem a sajt mellé vehetnél még valami bújósat. A két kerék, libikóka, hát nem hiszem, hogy fontos lenne, a wc papír henger sokkal jobb, mert abba bele is lehet bújni meg szét is lehet rágni, és mindig új. Nekem egy kilyukasztott virágcserép a házuk, na annál jobbat nem is kérnek. És rengeteg vattát kapnak, aból építenek fészket. Nem kell az állatkereskedési vatta, csak a sima háztartási. Imádják. NE TEDD NAPRA a ketrecet!!!! Éjszakai állatok, este 6-8 felé kelnek fel, egész nap elbújva alszanak, ha nagyon melegük van, az enyémek nem is tudnak a házban aludni, hanem kijönnek és végignyúlnak a hideg üvegen. Nem kell nekik nap. Viszont mindig legyen elöttük friss gyümülcs, alma, vagy uborka, ez nagyon fontos. Én úgy tartom őket, hogy mindig elöttük van a magvas edény is, és annyit esznek amennyit gondolnak, sokan napi 1-2x adnak nekik, mindig csak egy kicsit. A fiú hörcsögöm csak annyit eszik, amennyit szeretne, a lányok mindent kiszednek az edényből, és raktárakat építenek belőle. A fiú egyedül él (a második alom után), már 2 éve, remekül megvan egyedül. Nem hiányzik neki a másik, és boldog. Az anya együtt él az egyik lányával, sok a veszekedés, mindig lesem, nem kell-e szétszedni őket, mielött megölik egymást, mert fenn áll a veszélye, de mindig összebújva alszanak végül. Ha újrakezdeném, eleve egyedül tartanám őket, mert aranyosak a kicsik, és jó, ha tudod hova eladni őket, de a hörik boldogabbak egyedül. A kétemeletes ketrectől is félnék, nálam nincs is rács, mert félnék, hogy kitörik a lábukat, ahogy eszeveszetten ugrálnak, futkosnak. A kislány hörcsög, másfél éves, a mai napig veszettül menekül, ha meglát, pedig sosem bántottam, és a szüleitől is azt látta mindig, hogy bújnak hozzám. A többiek az első naptól kezdve másznak a tenyerembe. Őt sosem tenném hörcsöglabdába, az anyja otthonülő típus, őt sem, az apja viszont szívesen sétálna labdában. Van egy másik lány hörcsögöm is, neki életeleme a szökés. Mindent megpróbál, jelenleg bombabiztos zár védi a ketrecét, na ő imádná a labdát. Ezért írom, hogy csak akkor fogod tudni, kell-e labda, ha már megismertétek egymást. De akkoris néhány hét, mire hozzádszokik teljesen.

Hidd el, nagyon jó dolog hörcsögöt tartani, biztosan imádni fogod, és jó dolga lesz nálad, csak nem kell túlzásokba esni.

Remélem, tudtam segíteni.

2009. máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Uhh hát köszönöm ezt a hósszú és nagyon hasznos választ!Mint már mondtam (ha mondtam :))Akko tudjátok,hogy már volt hörim és nagyon imádom őket!Honap megyek megveni a kiszemelt hörit hát akkor picinek minden féleképpen akváriumba tartsam?
2009. máj. 21. 13:41
 10/15 anonim ***** válasza:

akvárium a legjobb, ugyanis a ketrec rácsain kipréseli magát, még ha vékony a hézag a rácso kközött akkor is. a hörcsög nagyon vékonyra össze tudja magát préselni, mindent megtesz, hogy kijusson. Az én hörcsögöm az első nap megszökött, azóta terráriumban van.

És a hörcsögök inkább magányosak, nem szeretik a társaságot. Ha kettő tartasz veszekdni fognak. viszont te nyugodtan játszhatsz vele.

2009. máj. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!