Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszitartók! Ti be szoktátok...

Nyuszitartók! Ti be szoktátok oltani a nyuszitokat? Az enyém a szobában lakik (ketrecben). Be kéne oltatnom? Mik ellen?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 21:53
1 2
 1/19 anonim válasza:
Hát mi sohasem tartottunk házban nyuszit, de ketrecben volt sok, és sohasem oltattuk be. Nem volt semmi baja.. :)
2011. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mi nyáron kirakjuk őket a kertbe napi kb 2 órára (2 nyuszink van). Be vannak oltva kombinált oltással.
2011. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mi nem mert a miénk Mezei nyuszi :) őket meg nem szokták oltani
2011. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is szobában él,velem együtt.

De én beoltatom,fő a biztonság.

A mike ellen kérdésre pedig:

Mixomatózis :

Megbetegített állatok csaknem 100%-a elpusztul. A betegséget különböző vérszívó, élősködők: szúnyogok, bolhák, tetvek, atkák, kullancsok terjesztik.


RHD:

Nyulak vírus okozta vérzéses betegsége.

2011. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát amennyiben a szúnyogok képesek bejutni a ketrecbe, márpedig gondolom ez nem okoz nekik gondot, akkor azért ajánlott beoltani.
2011. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a nagyon értelmes hozzászólást!

Többiek? Ti hogy álltok az oltás kérdésével?

2011. dec. 29. 22:20
 7/19 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen. Akárhogyis, a lakásban is találkozhat a nyuszi szúnyoggal, nem csak a kertben. És a myxomatózis és az RHD is halálos betegség. Ha valaki házinyulat tart haszoncélra, kicsit érthető, ha nem annyira törődik az oltással, hiszen ez a "veszteség" kalkulálható. De ha valaki törpenyulat tart házikedvencként, annál azért gondolom többet ér, hogy egy nem túl nagy anyagi áldozattal járó dolog hiánya miatt pusztuljon ez az állat.

Az állatorvosunk kombinált oltást szokott beadni minden tavasszal, ez ha jól emlékszem, fél évig nyújt védettséget, de ugye télen nincs szúnyog, nincs veszély. Nem akarok hülyeséget mondani, de olyan 5 e Ft alatt szokott lenni a dolog, ami évente egyszer szerintem kibírható.

Olvass utána törpenyulas oldalakon, ha bővebben érdekel a kérdés!

2011. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az élősködők bejuthatnak a lakásba is persze (berepül, beviszi egy másik állat). Barátom már járt úgy, hogy nem megfelelően tárolt szénát vett a tengerimalacának és rühes lett szegényke.

Már nézegettem nyuszis oldalakat, csak kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

2011. dec. 29. 22:39
 9/19 anonim ***** válasza:
A mi nyuszkónk is lakásban él, de nyáron kivisszük a kertbe, úgyhogy mindenképpen beoltatjuk mindkét betegség ellen. De ha csak a lakásban tartanánk, én akkor is beoltatnám évente egyszer a kombinált oltással, mert a szúnyogok bejutnak sajna a lakásba is, és nagyon nagy százalékuk fertőző a nyuszira. Sztem nem kerül olyan sokba az oltás, mint amennyire sajnálnánk, ha a mi könnyelműségünk, felelőtlenségünk miatt pusztulna el. Oltasd be!!!
2011. dec. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
nyulpestis és myxomatozis ellen tavasszal erdemes beoltatni.kokcidiozis ellen is erdemes kezelni preventiven,ezt az itatovizen kereszul,ha a betegseg fellép mar keso.
2011. dec. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!