Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap kaptam a tengerimalacom...

Tegnap kaptam a tengerimalacomat és nemtudom mennyi tápot, zöldséget meg gyümölsöt és hogy mien fajtát adjak neki?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 11:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
a tápból teljesen m1 a zöldségből az a lényeg,hogy
2011. dec. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
jaj bocsesz na szal az a lényeg zöldségből,hogy KÁPOSZTÁT NE ADJ NEKI!!! mást bármit adhatsz pl.: nekem is volt tengerimalacom és a paradicsomot imádja :D gyümölcsből is az a lényeg hogy körtét ne adj neki meg HAGYMÁT SE ADJ NEKI!!! ennyi amúgy szal táp tök m1 zöldségből káposztát NE adj neki gyümölcsből meg körtét!!! és hagymát SEM :D
2011. dec. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
jh okéa éa még azt akarom kérdezni hogy a paradicsomot karikákra szeljem és úgy?
2011. dec. 31. 11:24
 4/21 anonim ***** válasza:
Hát, ha kis helyen tárolod, akkor nem praktikus egy nagy paradicsomot behelyezni a helyére, mert csak letapossa stb. Ne csak gyümit, és zöldséget adj neki. Gondoskodj arról is, hogy kapjon száraz eledelt is pl. különböző magvak, széna stb. Szárított kenyérhéjat is adhatsz neki. Fogait koptatni kell valamivel. Sárgarépát is nagyon szeretik. Gyümölcsből almát adtam nekik régen , nagyon szerették. Ezt a sok mindent ne egyszerre add neki, mert csak letapossa, leszarja stb....... Száraz kaja lehet mindig előtte. Lédús kajákat naponta 2x adnák neki, és csak annyit, amennyit megeszik. Ha megette, és látod, hogy keresi még, akkor adhatsz neki többet. Vizes füvet ne adj neki, meg káposztát, mert attól fel fújodhat.
2011. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
igen azt hallottam hogy koptatni kell a fogát és azt olvastam hogy a széna is koptatja a fogát persze adok neki sok száraz kaját meg búzát is :D nah köszi
2011. dec. 31. 11:39
 6/21 anonim ***** válasza:
ahha am a paradicsomot karikára lehet vastagabbra amúgy de nem tapossa le ha etető tálba rakod a kajáját nem a forgácsra ahol alszik kakil pisil :D de amúgy lehet bármilyen kisállat kereskedésben kapni fogkoptatót vagy vágsz valahonnan ahol NEM érte pufogógáz a fát egy kisebb faágat ami vastagabb is azért vághatsz neki azt is rágcsálja vagy ahogy mondták adhatsz neki száraz kenyeret meg az a lényeg hogy mindig tiszta víz legyen előtte szal minden nap cserélgetned kell 1-2-szer :D
2011. dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Jahh és igen NEM szabad neki vizes kajákat adni mert attól felfújódik pl.: vizes füvet sem meg zöldségekből se szabad :)
2011. dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
oké és mien fajta fa ágat adhaok neki?
2011. dec. 31. 12:09
 9/21 anonim ***** válasza:
hát figyi bármilyet amúgy de a legjobb a gyümölcsfának az ága csak az a lényeg, hogy nem érte kipufogógáz mert ha olyat eszik a tengerimalacod akkor megbetegedhet vagy meg is halhat :/
2011. dec. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
okés otthon van nyírfa azt ugye adhatok neki ?
2011. dec. 31. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!