Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac ha hangokat az...

A tengerimalac ha hangokat az ki az mit jelenthet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 13:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
-.-
2012. jan. 1. 14:00
 12/13 Antimod ***** válasza:

Kb. 10 év malactartási tapasztalattal a következőként definiáltam a hangokat:


1) "kuruttyolás" (én csak "kottyogásnak" hívtam) - kellemes elfoglaltság, pl. felfedezőút valahol, gazdi simogatja stb.


2) "burrogás" - egy intenzívebb hang, néha az egész malac remeg. Főleg simogatáskor és ölben hallatta, illetve nagyon ritkán olyankor is, ha kedvenc kajáját kapta. Egyértelműen az öröm jele.


3) visítás - ha füttyögéssel indul és úgy erősödik fel, akkor követel valamit, pl. kaját, vagy csak örül a gazdi érkezésének. Nálunk feltételes reflexek alakultak ki, pl. zacskózörgésre (sokszor abból kapta a friss füvet), vagy ha hűtőnyitáskor megcsapta valamilyen általa kedvelt ételnek a szaga).


4) éles visítás - szinte elviselhetetlenül hangos, fájdalom esetén.


5) nyöszörgés - csak mikor már nagyon szelíd volt és kézhezszokott, akkor hallottuk tőle ölben. Ilyenkor a hátsó lábait teljesen hátradobva feküdt el, és simogatásra hallatta ezt a dorombolásszerű hangot.


6) fogcsattogtatás - egyesek szerint a félelem jele, de én sokszor hallottam olyan szituációban is, amikor nem tudtam félelemhez kötni.

2012. jan. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2012. jan. 1. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!