Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kutyások, Macskások, de főleg...

Kutyások, Macskások, de főleg Nyuszikások: Történt valami probléma ivartalanítás alatt, után? Pusztult bele kiskedvencetek?

Figyelt kérdés
Annyira félek. Van egy toy nyuszim, alig 1 kg 10 deka. Ivartalaníttatni szeretném mert nem bírok vele annyira rossz! Utána is érdeklődtem a család állatorvosánál, de mégis féltem, hogy valami komplikáció lesz. uGYE NEM HALHAT BELE? mI VAN ha nem ébred fel altatás után?
2012. jan. 2. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is halálra aggódtam magam, az alatt a néhány óra alatt, amíg vártam a doki hívását, hogy mehetek érte, majd megőrültem az idegtől, csak rohangáltam föl-alá a lakásban a telefonnal a kezemben :)

Semmi baj nem volt, azóta is él és virul a nyuszim :)

2012. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem kutyám van, nem volt gond, bár én is aggódtam.
2012. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És igaz, hogy továbbélnek, ha kiivartalanítattom?Tapasztalat?Nektek megváltozott a kisállatotok? Igaz, hogy rossz, de úgy félek, hogy mi van ha majd nem lesz az, hogy mondom a nevét és odaszalad hozzám? Vagy ha már nem akarja velem enni a banánt??:(
2012. jan. 2. 21:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim is rossz maradt, sőt :D Azóta jobban rág meg kapar, az ágynemű már lyukacsos lett a műtét óta :) Viszont nem pisil-kakil az ágyra, és a "véletlenül" elszórt bogyók is eltűntek, már csak a wc-jébe teszi őket. Kicsit bújósabb lett. Előtte is az volt, de most még inkább követeli a simit :)
2012. jan. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a nyuszid?

Az enyém fél éves korában lett ivaratalanítva, most már 3 éves lesz februárban. Nagyon sokat változott. Nyugodtabb lett sokkal.

Továbbélhetnek és ne aggódj, ha nyuszikhoz értő orvoshoz viszed, semmi gond nem lesz vele!

Annyit tegyél meg, hogy ivartalanítás előtt legalább 1 héttel kezdd el neki adni a Laktiferm nevű probiotikumot (meg utána is 1-2 hétig), ugyanis az ivartalanítás (főleg a lány nyusziknál) elég nagy műtét és legyengülnek picit, ezzel együtt az immunrendszere is, az én nyuszimnál elszaporodtak a fülében az atkák, igaz nem tartott semeddig se kikezelni, de ez megelőzhető lett volna, ha adok neki probiotikumot.

2012. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat. Az én nyuszim bak, lassan 1 éves. Azt mondta az orvos, hogy ne adjak neki semmi vitamint (amit írtál), mert nem viseli meg annyira a szervezetét:S De lehet ki kérem mások véleményét is (orvosokét). Mások válasza is érdekl még:D
2012. jan. 3. 20:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Oksa :)

Ugye nem mondott olyat a doki, hogy ne adjatok neki enni műtét előtt?

2012. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja igen az utolsó kérdésével lehet leellenőrizni mennyire is ért az orvos a nyulakhoz:-)

Egyébként nem akadt ki azon, hogy "toy" nyuszid van? mert olyan nincs is.

Tehát Laktifermet mi ivartalanítás után kaptunk, meg gallért is, és. De te ne tedd egyből rá, csak ha tényleg piszkálja a sebét, és akkor is csak pár napra. Mi sajnos túlféltettük és begyulladt a sebe mert nem tudta kitisztítani magának, de egy jó hónap múlva szerencsére már semmi baja nem volt (kék kenőccsel és betadinnal kezeltük). Tehát nyugi nem lesz semmi baj,a nyuszi is hipp-hopp rendbe jön, és jobb lesz mit újkorában (tényleg kicsit kezesebb).

2012. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha nem ébred fel? Nem éli túl?
2012. jan. 8. 11:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nyulak ivartalanítàsàban gyakorlott dokihoz viszed, aki tisztàban van azzal, miben különbözik az altatàs a többi àllatétòl, akkor nem lesz gond. Ha bizonytalan vagy a dokidban, írd meg merre laksz és ajànlok jò dokit!
2012. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!