Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac alá forgács...

Tengerimalac alá forgács helyett lehet valami mást rakni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert a forgácsnak van egy kis szaga és a szobában nagyon megérződne.
2012. jan. 8. 15:36
 1/8 anonim válasza:
Lehet,de a forgacs a legtermeszetesebb:),ott van hova elbujom a tengerimalac:)
2012. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a forgácstól véresre kaparta magát, így vettem szénát, és az volt alatta. jobban is szerette, mert jól el tudott bújni benne, és rágcsálhatta is.
2012. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
en a nyulaim ala preselt fureszror pelleteket rakok, tuzeleshes hasznaljak, ugyanazt aruljat tizszeres aron az allatkereskedesben is
2012. jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Esetleg úgy meglehetne oldani ahogy a videóban?


http://www.youtube.com/watch?v=9Zy0E_tf9zs&feature=related


Ezt lehet mosni, vagy csak egyszer használatos?

2012. jan. 8. 16:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Mármint, hogyha kivan mosva akkor nem árt a tengerimalacnak?
2012. jan. 8. 16:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem! Ki lehet csak ne sok mosópert használj öblítőt meg egyáltalán ne és jól öblítsd ki vízzel!
2012. jan. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen lehet más is használni.

Nagyon sokat fapelletet használnak. Ezt kell alulra rakni és rá fürdőszoba szőnyeget. Tudod azt a lyukacsos műanyag szőnyeget. Az elején lehet, hogy megkóstolja, de a tengerimalac mindent megharapdál az elején mert ő így ismerkedik meg a dolgokkal. De nem fogja enni, főleg ha az első nap a szegélyét bekened citrommal. Ha érdekelnek a részletek írj nyugodtan privit és megmutatom milyen mert én is ezt használom. Ez a módszer nem csak egészségesebb (nem fekszenek pisis forgácson) de gazdaságosabb is.

Más országokban divat ruhaanyagot (fleece) tenni a tengerimalacok alá. Ez sem túl rossz, de nagyon gyakran kell cserélni és mosni, de a mosásnál nagyon alapos öblítésre lesz szükség és természetesen öblítőt sem használhat!

Amint NEM használhatsz:

-szénát, nagyon sok gombás betegséget kaphatnak el a széna miatt és nem jó nedvszívó anyag sem akármilyen csábító alájuk is ezt rakni nem helyes.

-Macskaalom tilos mert mérgező akárcsak az

-újságpapír.

2012. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok, nekem anno az állatorvos mondta, hogy vegyek alájuk szénát (kisállatkereskedésből). Ezek szerint lehet, hogy ez is közrejátszottabban, hogy nem lehetett megmenteni őket...:(
2012. jan. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!