Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csak a házikójában...

Miért csak a házikójában hajlandó enni a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Minden ételt azonnal bevisz, kivülre szinte alig jön, akkor is csak a ketrecet rágja.
2012. jan. 9. 18:40
 1/10 anonim válasza:
Azért mert ott érzi magát biztonságbann.. A kisházikóján kivül fél hogy más eleszi előle.. Ez teljesen természetes!
2012. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az is természetes, hogy éjszakát és nappalt együt véve alig egy órát tartózodik kint a házikóból?
2012. jan. 9. 19:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Biztos akkor van többet kint, amikor te épp alszol és nem látod, mivelhogy ők éjszakai állatok és nem minden hörcsög egyforma. Az enyémek kb. este fél 8 körül ébrednek fel.
2012. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát valahogy úgy van, hogy tényleg csak akkor van fent, amikor már lefekszem, vagyis mikor hallja, hogy nem mocorgok. Egyik éjjel kipróbáltam, fent voltam reggel hatig, és egész éjjel nem jött ki, csak az odúban mozgott.Nem nagyon szeret engem :) csak szeretném tudni, hogy jól van e ez így.
2012. jan. 9. 20:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy még fél!

Mert eleinte nálam is ez volt hogy ki se merte szinte dugni az orrukat, most meg már nagyon bátrak és napközben is járkálnak, felébrednek többször is! Gyűjtik a kaját meg ilyenek! És nagyon gyakori még az is, hogy reggel az etetésnél alig bírom lerázni magamról őket, mert másznak rámfele. :)

2012. jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy kicsit megnyugodtam, hogy nem egy elmebeteg láncfűrészes gyilkos hörcsögöt sikerült vennem :D
2012. jan. 10. 13:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad a höri és milyen idős?
2012. jan. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
1 hónapja. Sajnos csak állatkereskedésben tudtam megvenni, és a bácsi aki ott volt nem tudta pontosan megmondani mennyi idős. Csak annyit mondott hogy fiatal. pedig a kora volt az első amit megkérdeztem. Azt is tudom, hogy az egy hónap nem sok idő, de még csak addig jutottunk el, hogy amíg van előtte ennivaló addig nem bántja a kezem, ha benyúlok hozzá, de amint nem tlál kaját, azonnal megharap :D
2012. jan. 10. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ha még tényleg fiatal, tehát ha még nincs 2 hónapos se és még csak 1 hónapja van veled akkor hamar meg fog szelídülni. De ha idősebb, mint 2 hónapos, akkor kicsit hosszabb folyamat lesz a szelídülés, de meg fog, főleg ha sokat törődsz vele. Én ezt tapasztaltam: 2 hónapnál fiatalabb hörik pár hét vagy 1 hónap alatt megszelídültek, míg egy 2 hónapnál idősebb hörinél több időt igénybevesz, mire megszelídül. Falatkát 2 hónaposan vettem magamhoz díszállatkereskedésben, ráadásul terhes volt és ezáltal még agresszívabb. Most tartunk ott, hogy már elég szelíd lett és soha nem harap már meg, ez beletelt pár hónapba. Most már 3 hónapja van velem. A picinyei pedig kezdettől fogva rettentő szelídek és soha nem haraptak, mivel ugye nálam születtek.
2012. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lassan haladunk csak egymás felé. Általában ott ülök a ketrec mellett, és nézem ,ahogy szedi fel az eleséget. De már nem a tálkájába adok neki enni, mert azt fél perc alatt felszippantja. Szétszórom inkább a forgácsra. Ott aztán jön megy szimatol, és hosszú percekbe telik neki összeszedni mindent. Így van esélyem figyelni őt, mert különben sosem látnám. reggel nem is jön ki, sem hajnalban. Úgyhogy csak este van kint fél -1 órát kb. Nem próbálkozom semmivel. Mert még akkor is megijed, ha véletlenül ott ül, mikor kifújom a levegőt. Biztosan sok időbe beletelik még mire szelidülni kezd, mert mióta megvan semmilyen pozitív változás nem történt. azért köszönöm szépen, a biztatást, és a jó tanácsokat.
2012. jan. 10. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!