Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyen hangot ad ki a csincsill...

Ilyen hangot ad ki a csincsillám. Ez normális?

Figyelt kérdés
Szóval kb. 2 hete kaptam egy csincsillát. Rá 3-4 nappal egy másikat. Nagy a ketrecük, de a nap nagy részében kiengedem őket a szobámba, és amíg gépezek, addig ők futkároznak. Az egyik (amelyiket először kaptam) nagyon imád kint lenni, szerintem halál jól elvan. Este nem is tudjuk visszarakni a ketrecébe, mert elfut. De most észrevettem, hogy ahelyett, hogy szaladgálna, egy helyben ül mellettem, és olyan hangot ad ki, amit ezelőtt nem hallottam. Nem szaladgál, hanem egy helyben ül. Nem játszik a másikkal, hanem itt ül és engem néz. Félek, hogy valami baja van. Egyébként jól kijön a másikkal, mind a ketten nőstények, két hónap korkülönbséggel. Nem veszekednek meg semmi. Soha nem volt még ilyen, nem tudom, hogy valami baja van-e vagy rosszul érzi magát vagy mi. Na és a lényeg, olyan hangot ad ki, mint egy tengerimalac, csak sokkal mélyebben. Ez mit jelenthet? Előre is köszönöm! 12/L
2012. jan. 9. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet hogy még szoknia kell a helyet :)
2012. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ellenkezőleg! Felismerte, hogy Te vagy a "mami" és odament ismerkedni. A mieink gyakran csinálják, odaülnek és beszélgetnek nekünk, nem kell megijedned. Amelyik csincsilla beteg, az inkább fog némán feküdni, gubbasztani valahol a sarokban.


Kezdik megszokni a helyüket. Ilyenkor kedveskedhetsz neki valami finomsággal, almaszirommal például. Lassan nyújtsd felé, akkor egyre gyakrabban mennek majd oda hozzád, és megszeretnek hamar!

2012. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerültek??
2012. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az 1. és 2. kommentelőnek köszönöm, a 3.-nak: Az egyik 7000 ft-ba, a másik 4000-be.:)
2012. jan. 13. 21:47
 5/5 anonim válasza:
Falatkának nálunk bejött a friss petrezselyem, mazsola, mogyoró, levendula, szárított banán, szárított alma. Hallani fogsz még érdekes hangokat, de tényleg nem kell megijedni, ez normális. :)
2012. febr. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!