Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány hónapos kórtól számít...

Hány hónapos kórtól számít egy tengerimalac "felnőtt" malacnak? Nem találom sehol a neten.

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
úgy tudom, hogy 1 éves korában már felnőttnek számít.
2012. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érted a kérdést, hogy mikortól ivarérettek, akkor 1 hónapos kortól.
2012. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És a végleges méretét mikor éri el?
2012. jan. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Norina86 ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy 1 éves korára éri el a végleges méreteit.

Általában hosszra már kb. 8 hónapos kor után nem nő, csak súlyban gyarapszik. Egy felnőtt malac kb. 900-1100 gramm között van, nemtől és fajtától is függ.

2012. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igazából azért kérdeztem, mert a malackáim most 4hónaposak és kb. 700gramm mindkettő, és ugye 800-1200g közt kb a normáls felnőtt súlya, és félek, h túl kövérek,sokat esznek...szerintetek?
2012. jan. 13. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a mennyiség igazából a lényeg, hanem hogy mit esznek. Szénát ehetnek bármennyit, az kell nekik folyamatosan. Tápot (legjobbak a Versele Laga termékek) napi kb egy kanál/malac, zöldség-gyümölcs pedig napi kétszer egy pici valami (egy karika répa, egy szelet alma...).

Az is fontos, hogy nagy ketrece legyen, hogy tudjon benne mozogni, minimum 80 cm, de inkább 100. És kell mellé egy azonos nemű társ, hogy legyen kivel szaladgálni. :)

2012. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Norina86 ***** válasza:

Hát igen, elég jó karban vannak. :) De attól is függ, hogy hány született egy alomban... Milyen táppal etetsz? Kimérve van előttük?

Egy malacnak a napi adagja kb. 30 gramm, egy púpozott evőkanál. De, ha azt szeretnéd, hogy jobb kondiban legyenek, ha naponta mondjuk 25 gramm tápot kapnak, de 8-10 karika zöldséget: répát, céklát, almát, akkor nem zsír megy rájuk.

Érdemes őket hetente mérni, már az egészségi állapotuk ellenőrzése miatt is, mert a legtöbb betegség 5-10%-os súlyveszteséggel kezdődik.

2012. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm a válaszokat! Valószínű h akkor itt lehet a gond, mert én úgy tudtam, h napi 2evőkanál táp kb egy malackának.amúgy széna+víz az mindíg van előttük,reggel este táp(de sosem eszik amúgy meg mindet,és ki szoktam venni),délben pedig vmi zöldség v gyümölcs!A ketrec 100x56x45cm szóval van helyük,meg minden este kiengedem őket a szobába rohangálni!
2012. jan. 21. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!