Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ebbe a fajta mókus kerékbe...

Ebbe a fajta mókus kerékbe nem törik el a lába a törpehörcsögnek?

Figyelt kérdés

Ebbe a fajta mókus kerékbe nem törik el a lába a törpehörcsögnek? [link]

Azért kérdezem mert a boltba azt mondták és javasoltak másikat...


2012. jan. 15. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom mondani, hogy nekem már volt vagy 25 hörcsögöm és egyiknek se tört el a lába a mókuskerékben, de még csak be se akadt. Viszont nekem mindig aranyhörcsögeim voltak, tehát nem törpehörcsög. De aranyhöriknél nem volt gond.
2012. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
Megerősítem az előzőt. Egy rosszul tervezett ketrec törte már el a hörcsögöm lábát, de a kerék soha. De ha aggódsz, akkor be lehet vonni kívülről például kartonnal, az pár hétig kitart mielőtt lerágják róla és bajuk se lesz tőle. A műanyag kereket meg szétrágják, olyat nem egészséges venni nekik, a műanyagforgács a belükben okozhat problémákat.
2012. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
fából vegyél neki kereket:)(amibe nincsenek lyukak)
2012. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 titak ***** válasza:
100%

Nekem is aranyhörik vannak, és már kétszer is beragadtak a mókuskerékbe. Pontosabban a kerékmerevítő és a tartó láb közé. Sajna mindkettő ott pusztult, mert a többiek szinte "ledarálták" szegényeket.

Azóta már átalakítottam a kereket felfüggesztősre, és most már minden OK.


valahogy így néz ki:

[link]

2012. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszod:) Sajnálom szegény hörcsögeid :( Amúgy ha egyedül van nincs ilyen veszély?
2012. jan. 16. 20:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül van, nem történhet semmi baj, de a hörcsögöket amúgyis egyedül kell tartani, mert egymást előbb-utóbb kinyírhatják!
2012. jan. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze, tudom ezeket nagyjából :)
2012. jan. 17. 14:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem is nyírják ki egymást. Hidd el, tenyésztő vagyok. amúgy meg nekem is ilyen kerekem van, és semmi bajuk nem lett még eddig a több, mint 50 hörcsögömnek. :)
2012. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

22:09-es vagyok.

A törpehörcsögök nem tudom hogy férnek meg egymás mellett, de én több aranyhörcsög együttartását ellenzem, mert én sajnos megtapasztaltam rossz dolgokat, pedig két lánytesvér volt együtt! Ezért írtam, hogy kinyírhatják egymást, de lehet hogy ez a törpehörcsögöknél nem teljesen igaz, ám az aranyhöriknél így van!

2012. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:
Amikor gyerekként véletlenül "tenyésztő" lettem(vemhes csajt vettem), én is együtt tartottam egy nagyobb csapat aranyhörcsögöt. Volt több fiúcsapatom és egy lánycsapatom. És nem volt gond. Ennek ellenére felnőtt fejjel nagyon is ellenzem a dolgot. Ez teljesen természetellenes a hörcsögöknek, nincs meg a territóriumuk, a biztonságérzetük, tehát nem felel meg a természetes igényeiknek. És nekem ugyan szerencsém volt, de sok mást is ismerek, akiknek nem, és tömegmészárlás lett a vége.
2012. jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!