Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kezdő hörcsögtartóként mire...

Kezdő hörcsögtartóként mire figyeljek?

Figyelt kérdés

szeretnék egy aranyhörcsögöt. mindent meg szeretnék tudni róla.miket nem szabad ennie mit szeret stb.kérlek segítsetek!


Köszönöm!


2012. jan. 16. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Ez miért "segítség"?

Van neted. Gondolom, van Google is a gépeden.

Akkor, hajrá! Beírod a keresőbe::


aranyhörcsög--és már mehet is az olvasás.

2012. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy miért kell ilyen erőszakosan kiprovokálni, hogy mindenki idekattintson. Azt gondolja az ember, hogy minimum élet-halál kérdése.


Tudnod kell, hogy egy hörcsög tartása is nagy felelősség. Rendszeresen etetni/itatni és tisztítani kell. Barátságos állatok, de nem szabad őket molesztálni. Amit adhatsz neki: magvak (nem sózott szotyi és tökmag, árpa, búza, állatkereskedésekben kapható rágcsálóeledelek), zöldségek és gyümölcsök, lisztkukac, szúnyoglárva, kevés hús (csirke, hal). És végül száraz kenyér,a fog koptatására.


Friss víz mindig legyen a tálkájában!


Fontos, hogy a zöldségeket és gyümölcsöket mosás után meg kell szárítani, mert a vizes ételtől hasmenésük lesz. Káposztát nem szabad adni nekik, mert felfújódnak.


Olyan ketrecben érdemes tartani, ahol van elég mozgástere, tehetsz be hozzá mókuskereket, ahol levezethetni az energiáit. Egy odút, kis házat is érdemes betenni hozzá, hogy legyen egy kis privát szférája, alvóhelye. További "játék" felesleges, mert a hörcsög nem egy rajzfilmfigura, hanem valódi állat.



Itt van két hasznos oldal:


[link]


[link]


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan. Remélem hasznos voltam.


20/L

2012. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

elnézést a félreèrthetô címért.

1. válaszoló: én tapasztolatokat szerettem volna olvasni a választ nem pedig ″szakszövegekben″.

2. válaszoló:nagyon szépen köszönöm ez a válasz sokat segített!:)

2012. jan. 17. 13:25
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem csak "szakszövegeket találsz a Google keresésben, hanem pl fórumokat is.
2012. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Pontosan! Előző hozzászóló.

Mivel etessük az aranyhörcsögöt?


A kapott eleséget azonnal, nagy buzgalommal odahordja az egyik - általa kiválasztott - sarokba és elraktározza. Ha megéhezik, odamegy enni. Az éléskamrájában felgyülemlett tartalékból azonnal következtethetünk rá, nem adunk-e neki túl sokat egyszerre? Az adagot mindig ennek megfelelően kell méretezni.

Elesége megegyezik a tengerimalacnál leírtakkal azzal a kiegészítéssel, hogy a növényi eredetű táplálékon kívül ez az állatka esetenként szívesen elfogyasztja a sajtdarabkát, tehéntúró-golyócskát, de még az eleven szöcskét is!

2012. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A hörcsög gondozása


Feltűnően tiszta állat! Bundája mindig ápolt, mindig ugyanabban a sarokban végzi a dolgát, ezért a naponta történő takarításkor elegendő ebből a sarokból eltávolítani az almot, és csak ide kell friss almot tenni. Ugyanez a takarékosság jellemzi az étkezése tekintetében is!


A hörcsög éjszakai állat, ezért lehetőleg ne nagyon zaklassuk, ha napközben alszik. Az állatkát ne napoztassuk, mert - különösen a nyári melegek idején - mire észbe kapnánk, már végez is vele a hőguta! Nem bírja a meleget.


Aranyhörcsög: a gombszemű kedvenc


Az állatka jól tűri a magányt! Noha a fiatalok szívesen alszanak egy rakáson, játszanak egymással kismacska módjára, az ivarérett (szaporodóképes) példányok a természetben is magányosan élnek, és csak a párzás idején érintkeznek fajtársaikkal. Ez a szokásuk megnehezíti a kifejlett példányok szűk helyen való együtt-tartását, mert - különösen a hímek - lépten-nyomon összeverekednek, és ezek a verekedések sokszor életre-halálra mennek! Ezt a gondot fokozza gyors fejlődésük, ugyanis már két hónapos korukban ivaréretté válnak! Az aranyhörcsög élete mindössze 2-3 év, tehát már beszerzésekor is kalkuláljuk be, hogy sokáig nem élvezhetjük kedvencünk társaságát.

2012. jan. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ez az oldal hasznos!

[link]

2012. jan. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm ez sokat segített:)
2012. jan. 18. 15:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem például saját tapasztalatom (sok aranyhörim volt már), hogy ugyan mindenhol azt írják, hogy egyedül érzi jól magát, ezzel nem értek egyet, nekem kettesben/hármasban is nagyon jól elvoltak a hörcsögeim. Volt olyan időszak mikor bántotta az egyik a másikat, de sokkal boldogabbnak és aktívabbnak (korábban keltek fel esténként) tűntek azok a hörijeim, akik többen voltak együtt. Persze csak egyneműeket tartottam együtt, mert iszonyat szaporák.

Ezen kívül imádtak kint sétálni a szobámban, de az egyik a kábeleket akarta megrágni, a másik a tapétát rágta le, a harmadik kiszórta a szekrényem alá a magokat a pofazacskójából, úgyhogy figyelni kell rájuk :)

2012. jan. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
gondolkoztam hogy 2 csajszit hozok majd el de meg nem tudom :)de nagyon koszonom!:)
2012. jan. 20. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!