Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Újszülött nyulat hogyan etessek?

Újszülött nyulat hogyan etessek?

Figyelt kérdés
Frissen és váratlanul született 2 kis nyuszink, sajnos az anya nem akarja megszoptatni, egyszerűen elmegy a kicsik mellől. Hogyan tudnám megetetni, illetve mivel? A kismacskáknál bevett fecskendő-tehéntej megfelelő?
2012. jan. 17. 12:28
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Házi nyúl


4-et ellett, de kettőt agyontaposott ellés után. Ha nem javul a helyzet, akkor megpróbálom lefogni az anyát. A kicsik alszanak, még nem nyüzögnek. Akkor nem fogom a kicsiket piszkálni, eddig is inkább az anyát tettem arrébb, ha taposni akarta őket. Most megint nem megy a közelükbe, de nyugodtnak tűnik, ami remélem jó jel

2012. jan. 17. 13:16
 12/13 A kérdező kommentje:
Lehet hülyeség, de azt vettem észre, hogy éjjel nyugodt volt, akkor valószinű ettek. De amióta felkelt a nap, azóta ha a közelükbe megy, egyszerűen el akarja taposni őket. Most elsötétítem a ketrecet, akkor lehet hogy megnyugszik az anya.
2012. jan. 17. 13:20
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Hol tartod egyébként? Szobában vagy kint?

Ha szobában vannak ketrecben, nyisd ki az ajtaját, kedvére ugrándozhat az anyanyúl. Nem szokták őrizni a piciket, pont azért, mert a természetben az lenne a veszélyes, ezzel hívná fel a kicsikre a ragadozók figyelmét. Ezért is etet naponta 1x, addig ő nincs is a fészek közelében.

2012. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!