Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalackám nagyon...

A tengerimalackám nagyon sokat eszik és mindig enne ez nembaj?

Figyelt kérdés
állatok,kisemlosok
2012. jan. 19. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyèmek is folyton ennènek.
2012. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és te hánszor adsz nekik enni és menyi adagot ?? mert nemszeretném ha telezabálnák magukat ..
2012. jan. 19. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a fejemet is megették volna :) gondolom a tieid is állandóan elkezdenek "ujíí"-zni, mikor valami zacskócsörgést hallanak xD de ez ne tévesszen meg, ha ők dönthetnének arról, hogy mennyit akarnak enni, akkor halomra állna náluk a kaja.

A legjobb ha reggel csak szénát adsz nekik, amit rágcsálhatnak egész nap, délutánfele meg jöhetnek a zöldségek.

2012. jan. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Célszerű kialakítani nekik egy fix menetrendet, mindig azonos időben etetni őket. Ha nincs etetésidő, akkor pedig szigorúan nem adni nekik, így leszoknak arról, hogy egész nap kunyeráljanak. Mindemellett fontos, hogy széna legyen előttük mindig, ha éhesek tudjanak enni.
2012. jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Norina86 ***** válasza:

Mivel a tengerimalacok rágcsálók, ezért egész nap tudnának enni. A természetes környezetükben az ösztön miatt sok időt töltenek ennivaló keresésével, nem teszik a kaját az orruk elé.

Épp ezért, nem szabad, hogy állandóan kaja legyen előtte, mert nagyon meghízik és zsírmáj kialakulásához is vezethet. Szénától, zöldségtől nem hízhat, a széna segíti az emésztést és koptatja a fogakat, ezért mindig legyen előtte. Zöldségből naponta egyszer vagy kétszer adott időben 4-5 karika (répa, alma, cékla). Ha adott időben kapja pl. reggel-este 7-8 körül, akkor nem fog kunyerálni, ha kunyerál, nem kell engedni, 1-2 hét alatt megtanulja a rendet.

Ami hizlalhat, az a tengerimalactáp, alaposan meg kell gondolni, hogy milyet veszünk. A tápból 25-35 gramm a napi adag, fajtától függ. Milyen táppal etetsz?

2012. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépena válaszokat a tápnak a nevit nemtudom de ügyeltem arra,hoyg en legyen benne kukorica meg ijen ami nemtesz jót a malackámnak
2012. jan. 20. 15:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkié sokat eszik. :D Nálunk úgy van, hogy reggel kap zöldséget, délbe kap szénát, meg magokat, aztán este megint zöldséget. :D De így is minden zacskó zörgésnél visít... :D
2012. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én most próbálok egy kis rendszerességet behozni nekem is szokott zacskócsorgésnél visítani :D
2012. jan. 26. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!