Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nektek is kiválogatja a tápot...

Nektek is kiválogatja a tápot a tengerimalacotok, vagy megeszi ami előtte van?

Figyelt kérdés
Én Cavia Crispy-t adok az enyémnek, de ezeket a fekete kis szemeket folyamatosan otthagyja. Minden mást kiválogat belőle, az meg ottmarad. :) Miért van ez?

2012. jan. 24. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos épp ez a baj a kevert tápokkal, holott pont a kis sötétzöldes rudacskák lennének a táp maga. Érdemesebb homokén tápot venni, azzal etetni, az összes ilyen ropogós puffancsot meg csak kézből adni nekik jutalomfalatként.
2012. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem nyuszim van, de a legtöbb tápot ő is kiválogatta. 2-t fajtánál megeszi az összeset, ezek léteznek tengerimalac tápban és mindegyik nagyon jó minőség! Az egyik a Halywood tengerimalac tápja, a másik pedig Versele Laga tápja.
2012. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A malackák rendkívül válogatósak, igen, az enyém is ezt csinálja.
2012. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha több malacot tartasz együtt, akkor megszűnik ez a probléma. Irigyek, és eleszik egymás elől, így semmi nem marad. :) Az enyémek Cavia Complete, Nature és Pro tápot kapnak vegyesen napi kétszer, annyit amennyit egy óra alatt eltakarítanak.
2012. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
na ez hülyeség hogy ha többen vannak, megeszik mindet. az én malacaim fél évig voltak külön ketrecben ivari gondok miatt. miután összetettem őket, ugyan úgy kiválogatják a kaját és meg sem eszik egyszerre. igen, az enyémek is válogatnak :)
2012. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Enyémek is válogatják,pont a rudakat nem eszik meg,de én ilyenkor is szedek nekik füvet,uborkát is kapnak,mandarint,répát,paprikát,és állandó a széna!Nem hiszem hogy baj ha nem eszi meg a táp minden összetevőjét,ha rendesen kap mást is enni.Én yo.-yo tápot adok nekik!
2012. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha éhes, megeszi azt is. Napi egy kanál tápot kap egy malac, el szokta takarítani mindet.
2012. jan. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A malacok nem túl vállalkozó szelleműek: általában azt eszi meg, amit még az anyja mellett megismert. Ez persze változhat, pl. ha egy máshonnan származó malaccal élne együtt, akkor megenné egy idő után azt amit a másik.
2012. jan. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint nem csak ő válogat. :) Ezek a sötét-zöldes, fekete kis apró rudacskák valahogy mindig a tálkában maradnak. :))
2012. jan. 25. 08:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek Cavia Nature-t kapnak. Abból mindent megesznek, kivéve a csipkebogyót és azt a sárgás, lapos izét. De a tál mindig üres marad, mert bogyó alig van a zacskóban, meg a sárgából is kevés van, mindent befalnak. Én jól jártam ezekkel. :)
2012. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!