Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sose fog megszokni a hörcsögöm...

Sose fog megszokni a hörcsögöm? A ketrecből alig lehet kivenni, kinn meg egy idegzsába. (Lásd lenn)

Figyelt kérdés

A következő lenne a kérdésem:


Már több, mint két hete vettem egy fiú angóra aranyhörcsögöt. Mostanra már kiveszi a kezemből az eleséget, a tenyerembe rakott tápot is bőszen majszolja, két mellső mancsát ráteszi a kezemre, és úgy raktároz. Van, hogy már mind a négy lábával rááll a kezemre.


De ha ki akarom venni, akkor mintha maga a halál lennék, menekül a kezem elől. Ha sikerül kivadásznom, akkor pedig le se lehet lőni, bújik, szalad, egy percre sem marad nyugton. Nem lehet normálisan megsimogatni sem. Ennek ellenére a kaját kinn is elveszi a kezemből.


Ilyenkor mi a teendő? Ez normális? Azt hittem, ha kézből eszik és már bele is mászik, akkor megszokott.


2012. jan. 27. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogyan szoktad felvenni? Lehet, hogy rosszul fogod meg, és fáj neki, ezért menekül.

Kint pedig normálisan viselkedik. Mekkora a ketrece? Van benne mókuskerék?

2012. jan. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha együttműködő, akkor amikor kinyitom a ketrecét, megvárom, míg az ajtón kisétál annyira, hogy a másik kezemet mögé tudom rakni, és gyengéden "kiseprem" a tenyeremre. Ha ez nem kíméletes kivevés, akkor semmi.


De persze általában nem ez van. Hiába a nyitott ajtó, általában nem érdekli. Olyankor szoktam benyúlni úgy hogy lehetőleg lásson - idáig nincs is semmi gond - , de csak egy kezem fér be azon a baromi nagy ajtón. Amire gondolok, hogy "fájhat" neki, amikor a kezemet behajlítom, négy ujjam a feneke mögé teszem, és a hüvelykkel leültetem a markomba. Ekkor persze valamelyik irányba rögtön megugrik, ilyenkor határozottan megfogom, de még annyira, hogy érzem, csúszik ki a kezemből, ahogy próbálkozik.


Ez a módszer ritkán jön össze amúgy, legtöbbször sarokba szorítom, és megvárom míg menekülésképp a kezemre mászik.


Nem tudom, te hogy szoktad ketrecből kivadászni?


UI: Van neki mindene. Emeletes a ketrec, két ilyen műanyag "emelet" van neki benne, mókuskerék, házikó, alagútrendszer, még egy fél kókuszdió, fogkoptató. De neki ez sem elég jó, mert folyton a rácsot rágja...

2012. jan. 27. 19:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem dzsungáraim volt, az étellel csalogattam bele a tenyerembe, de magától is belement.
2012. jan. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!