Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet otthon tartani nyestet?

Lehet otthon tartani nyestet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 01:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár a nyest nem védett állat,de lakott területen nem mérgezhető,nem ölhető meg,és nem tartható fogságban.

Mivel mindenevő ragadozó állat,és elpusztítja a kisebb állatokat,így nem is ajánlatos tartani.Árulni nem lehet,befogni csak úgy lehet ha utána kiviszed a megfelelő természeti élőhelyére.Megszelídíteni sem fogod soha,és a környezetedben élő kutyák miatt állandóan menekülne(a kutyaszagával lehet a legjobban elriasztani)


Én a helyedben nyest helyet görény tartanék ha már különleges állatot akarsz.A görény szelídíthető,tartható lakásban.

2012. jan. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van is görényem,csak érdekelt, hogy lehet-e, mert nagyon megtetszettek és vannak görény tenyésztők is, akik tartanak/tartottak nyestet.
2012. jan. 29. 01:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Görény mellé akkor sem tartanék ha lehetne.Sokkal agresszívabb mint a görény,és mivel vetélytárs,így támadják egymást..Nem jó párosítás lenne..
2012. jan. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem együtt gondoltam,hanem külön
2012. jan. 29. 02:41
 5/6 anonim ***** válasza:
a vadaspark igazgatója óva intett mindenkit a nyesttartástól. egészen más a természete, mint a görényé.
2012. jan. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom,vadabb kis sunyi dögök:)de am tenyésztők tényleg tartottak nyestet,majd azt a görényekkel keresztezték és így lettek a Blackself görények...élnek pár évet,annyira beltenyésztettek:/
2012. jan. 29. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!