Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy tengerimalac?

Mennyibe kerül egy tengerimalac?

Figyelt kérdés
Ma szerettem volna venni egy hörcsögöt. De az eladó azt mondta,hogy nincsen és csak karácsonykor volt utoljára. És ott elfelejtetem meg kérdezni, hogy mennyibe is kerül. De meg van hozzá minden ketrec forgács eledel meg az itató most már csak egy kedven kellene.Olvastam hogy olyan 6-7ezer forint között van egy kisállat kereskedőnél csak nem tudom hogy ez igaz-e vagy sem. Szóval nagyon meg köszönném ha valaki tudna segíteni! :)
2012. jan. 31. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Most hörcsög, vagy tengerimalac? A hörcsögből is van arany, dzsungáriai..
2012. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tengerimalac tenyésztőnél kerülhet 6000-7000 Ft-ba. (állatkereskedésből nem ajánlom, hogy tengerimalacot vegyél!) Ha hörcsögre készültél miért lenne jó szerinted a tengerimalacnak, főleg a tápra gondolok! Olyan tápot ne adj a malacnak amibe van kukorica és/vagy szotyi (emésztőrendszeri és fogtörést okozhatnak az ilyen magvak)! A tengerimalacok nem magevők. Ha mégis a tengerimalac mellett döntesz, ilyen tápot vegyél: Versele Laga: Csvia Pro; Cavia Compleitet; Cavia Chrispy, ők társas lények egyedül szenvednek, így két malacnak egy 100×50-es ketrec kényelmes!

Mindenkinek felhívom a figyelmét, hogy a tengerimalac és a hörcsög nem összehasonlítható!!! A höri korántsem nem olyan igényes, mint a malac!!!

Hörcsög nem kerülhet 6-7 ezer forintba.

2012. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nem mindegy hogy tengerimalac vagy hörcsög.

Ha tengerimalacra gondolsz akkor ajánlanám figyelmedbe a keresőt mert pár napja ugyan ezt a kérdést feltették és válaszok is érkeztek rá:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__2616716-m..

2012. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésbe kb. 1000 Ft a tengerimalac. Magánnál sajnos nem tudom. :/ És azt se hogy egy hörcsög mennyibe kerül. xD Szerintem függ a fajtájától is. :D
2012. febr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm!!

Én csak azért gondoltam mert tengerimalacot legalább lehet kapni a városban és ahhoz is meg van minden!!!

2012. febr. 1. 15:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsögnek vett dolgaid egyedül csak a hörcsögnek jó!!! A tengerimalacnak teljesen mások az igényei mint egy hörcsögnek! Nem adhatod neki azért mert nem bírsz várni egy hetet, hogy a kereskedésben legyen hörcsög. A tengerimalacnak legalább 100*50 ketrec kell és legalább 2 kell tartani belőlük: 6 hónap korkülönbséggel azonos nemű malackákat vagy ivartalanított! hímet lány malackákkal. A hörcsög táp hörcsögnek való, tengerimalacnak ma Magyarországon csak a Versele-Laga Cavia (Pro, Complete, Nature) márka adható nyugodt szívvel. Ketrecbe raknod kéne még: függőágyat, annyi házat minimum ahány malackád van, bújócsövet, önitatót (2dl min.), etetőtál/malacka, szénarácsot,szénagömböt..

Ha mégis a tengerimalacka mellett döntenél mielőtt megveszed a malackákat olvasgass tengerimalacos fórumokat, hogy tényleg neked való-e a tengerimalac és megtud-e adni neki mindent amire szüksége van,és ha legalább 7 napja bújod a fórumokat és minden témából elolvastál legalább 25 oldalt akkor vegyél malackát.

2012. febr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!