Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem baj, hogy megharapott a...

Nem baj, hogy megharapott a degum?

Figyelt kérdés
Akartam benyúlni a degumhoz és olyan szinten megharapott, hogy vérzett az ujjam. Direkt óvatosan, hogy meg ne ijedjen. Nem olyan mint a patkány, hogy a harapásától meg lehet halni? Az ujjamat leöntöttem pálinkával, mert jódot nem találtam itthon... Aggódom, hogy ne hogy valami bajom essen.. :/
2012. febr. 1. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

De baj! Azt jelenti, hogy a degud nem elég szelíd...


Jaj, most komolyan mi bajod lehetne tőle? A patkányharapás se halálos, csak akkor, ha az a patkány a szeméttelepen vagy a csatornában él és fertőzéseket terjeszt, mert dögöt meg szemetet eszik! Nem a harapástól halsz meg, hanem a vele elkapott fertőzéstől!

2012. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, de a degu nem terjeszt betegséget???
2012. febr. 1. 19:26
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja meg igen, hogy tudnám megszelídíteni?? :d Mind a 2-re szeretnék válasz kapni.. :)
2012. febr. 1. 19:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Fogd meg kesztyűben. Ha már a kesztyűt nem harapja, a kezedet sem fogja, gondolom.
2012. febr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Okés, de a degu nem terjeszt betegséget???:o
2012. febr. 1. 19:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem terjeszt, ha normális körülmények között tartod.
2012. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaj de nagy ügyet csinálsz ebből : D engem több százszor harapott meg a hörcsögöm,úgy,hogy rendesen folyt a vérem,volt,hogy le sem fertőtlenítettem,és még élek.Nem fogsz belehalni.
2012. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jézusom. Ha tisztán tartod, nem a saját, vagy más állat ürülékét és bomló húsát eszi, illetve nem hetek óta megromlott kajákkal eteted, akkor nem fogsz elkapni tőle semmit.


Az meg nem megoldás semmilyen állatnál, hogy addig fogd kesztyűben, míg már nem harapja azt, mert akkor a kezed sem fogja.. Nekem még degum nem volt, csak minden más állatom, de a kaja, szeretet és a türelem volt mindegyiknél a kulcsszó. Ha egy állatról azt hiszed, hogy haverok lesztek, ha kiszakítod a megszokott környezetéből, majd elkezded akarata ellenére fogdozni, akkor örülj, hogy csak egy ujjad bánta, és még az sem egészen.

2012. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Minden nap friss víz, kaja 2 naponta mert marad, forgács 4-5 naponta van cserélve.. Köszi megnyugodtam, csak 16 évesen még eléggé az élet előtt vagyok, és mondom rákérdezek, hogy mi a szituáció ilyen ügybe.. :o
2012. febr. 1. 19:42
 10/11 anonim ***** válasza:
ma 19:37 vagyok. Engem már harapott meg a patkányom is, de semmi bajom nincs. még nagyon az elején voltunk, nem volt szelíd. Annyi, hogy egy icipici darab hiányzik az ujjam végéből. /alig látható, kb 1 mm-s/
2012. febr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!