Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jól tartom a tangerimalacaimat?

Jól tartom a tangerimalacaimat?

Figyelt kérdés

Naponta kapnak egy almát egy kígyó ubit , banánt ,hetente 1-2 salit 1 paprikát, hetente v kèthetente egy körtèt táp mindig van elōttük ès szèna,, ès nagyon ritkán epret,szōlōt,barackot.


Hetente 2-3* ki vannak takarítva, hetnte v havonta kiengedem ōket ès gyakran simizem ōket.


2012. febr. 3. 17:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem jól tartod őket.Még az én tengerimalacaim sem kapnak ennyi mindent..Pl.: epret nem adtam még nekik..igaz h nyár végén vettük őket :)
2012. febr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elmegy. De én ennél még változatosabb étrendet állítanék össze nekik és minden nap kiengedném őket.

Én annyiféle zöldséget és gyümölcsöt veszek mindig az én hörcsögeimnek, amennyit csak lehet, amennyi pénzem van! Így kedvükre tudnak válogatni belőle, mert mindenből kapnak egy kicsit. És extra dolgokat is kapnak, amit csak ritkábban lehet: mint pl. külön csinálok nekik csirkemellből rántotthusit natúron (tehát fűszermentesen) és úgy hogy az olajat leitatom róla...stb. És minden nap kiengedem őket.

2012. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

Írok egy példát, hogy ma mit kaptak:

vitaminos magkeverék, vitaminos gyümölcsös drops, szárított banános chips, keksz, dió, egy pici darabka sajt, paradicsom, uborka, paprika, alma, szőlő, saláta, mandarin, banán

2012. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg bőven volna még mit tanulj róluk. Nagyon sok az egy uborka, egy alma egy banán stb. Naponta 2-3x adj nekik csak keveset, kis falatokat, amennyi max fél óra alatt elfogy. Olyan ez, mint hogy a gyerekednek sem adsz naponta egy tábla csokit csak egy két kockát. Táp sem kell, hogy állandóan előttük legyen, abból elég naponta két evőkanálnyi, széna legyen sok, non-stop, mert valójában az az alapvető táplálékuk. A zöldség-gyümölcs csak kiegészítő eleség. Salátát és télen uborkát NE adj nekik, mert mivel nincs idényük, külföldről hozzák be és vegyszeres. Most akkor hetente vagy havonta engeded ki őket? Ennél azért gyakrabban kell, hogy szabadon mozogjanak.
2012. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

dehogyis!!!! a táplálásban a hiba: nem kell előttük mindig tápnak lennie!

illő lenne naponta kialmozni a wc-jüket vagy azt a sarkot ahova ürítenek/rá kéne erre szoktatni/

minden nap ki kell engedni őket!!

ezek az alap dolgok!

2012. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
am nem biztos hogy a vitaminos keverék pótolja a mozgást és a tiszta friss helyet ;) abból is megárt a sok(vitamin)
2012. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A 4. válaszolóval értek egyet. Borzalmasan sok zöldséget és gyümölcsöt adsz nekik. Naponta 2-3szor adj nekik, annyit ami fél óra alatt elfogy és egyszerre mindig csak egy félét. A salátát soha többet ne ad nekik, mint a K-betűs zöldséget ez is tilos. Igaza volt a többieknek több fajta zöldséget/gyümölcsöt kellene nekik adni. Néhány példa: zeller, paradicsom, cékla, narancs (hártya nélkül), kiwi, pomelo, grapefruit, cseresznye, málna...A táp nem kell előttük legyen állandóan, széna és friss víz kell legyen előtte mindig más nem.

Az tudnám tanácsolni, hogy keress fel tengerimalacos fórumokat és olvasgass egy kicsit még róluk meg az igényeikről, jelenleg inkább elmegy ahogy tartod őket....

2012. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Azt veszem ki az írásaidból, hogy nagyon szereted őket, viszont így nem teszel nekik jót! Magkeveréket nem adunk a malacnak (nem ehet kukoricát, szotyit, nyúltápot), csak jó minőségű (a Versele Laga cavia complete, nature, crispy a legjobbak) táppal, de ebből is napi egyszer 1-2 evőkanállal/malac. Annyi ház és annyi etető tál kell, ahányan vannak. Széna MINDIG legyen előttük, mert ez a főtáplálékuk! Zöldségből télen ne adj nekik ilyesmiket, csak céklát, almát, répát, petrezselymet. Javaslom, hogy kisállat boltban vegyél macskafüvet és azt add nekik ilyenkor (én napi 2-szer kb 10 szálat adok nekik), csíráztass búzát, kukoricát. Ezek teljesen bio termékek lesznek és nem kell aggódnod a vegyszerek miatt, ők pedig meglátod, imádni fogják! TEJTERMÉKET SOHA, SEMMILYEN ESETBEN NEM ADUNK A MALACOKNAK, VALAMINT HÚST SEM! Ők nem patkányok, nem tudnak ilyesmit megemészteni.


A jó tartáshoz fontos még a ketrec mérete is, a párok neme, kora. Ezeket is megírhatnád, akkor tudnánk tanácsot adni, ha esetleg valami nem stimmel! Fontos lenne tudni, hogy milyen almot használsz alájuk! Friss víz van e előttük?

2012. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Zöldségekből nem csak ezt lehet télen adni, rosszul írtam, a lényeg, hogy salátát, uborkát NE kapjanak!
2012. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Forgács van alattuk,friss vizük van, a ketrecük 100*75-ös, ugyan olyan korúak maár kètszer ellett is de mostmár ivartalaníttva vann a fiú.
2012. febr. 6. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!