Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az baj ha tengerimalacot...

Az baj ha tengerimalacot egyedül tartom?

Figyelt kérdés

Egy tengerimalacom van, és nem szeretnénk neki társat, mert akkor elszokik a gazdájától, meg hát költségesebb is lenne.

Nagy baj, hogy egyedül tartom?


2011. jún. 21. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
én is egyedül tartottam eddig, már 2 éves elmúlt remekül megvolt. most fogok szerezni hozzá egy társat, mert azt mondják hogy úgy sokkal élénkebb. szerintem nem gond ha egyedül van, csak többet kell vele foglalkozni :)
2011. jún. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem túl jó. Nem hiszem, hogy odabújsz mellé aludni, hogy beszélsz vele, hogy kergetőzöl, játszol vele a nap 24 órájában. Egyáltalán nem szokik el a gazdájától, ha ugyan annyit foglalkozol vele, mint eddig. A költsége pedig nagyon minimálissal nő. A malac társas lény, ha olyan állatot akarsz ami egyedül is boldog, az a hörcsög.
2011. jún. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jó persze nem olyan jó neki egyedül mint párban (én is inkább ajánlok mellé társat) de sokan tartanak egyedül malacot és úgy is elélnek 5-6 évig.
2011. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én fél évig egyedül tartottam malackám. Vettem neki egy társat és tök jól elvannak. Sokkal élénkebbek. És nem tudom, hogy hogy, de mintha még kajából se fogyna annyi, pedig ugyanúgy adom nekik. Itt a tápra gondolok. Szénából természetesen kétszer annyi. Szerintem, ha teheted, akkor vegyél mellé és látni fogod a különbséget.


Persze egyedül is elvan, sok helyen tartanak egyedül malacot.

2011. jún. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem sokkal jobban érzi magát, ha ván társa :)
2011. jún. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nekem 3 évig élt egyedül a malacom, amikor is társat vettünk mellé, most már 2 éve hogy ketten vannak, de nem kellett volna már társ az idősebb mellé, mert a fiatalabb sokkal dominánsabb, elveszi a kaját, van hogy megkergeti az idősebbet, piszkálja, stb.

Szerintem ha már 1-2 évet egyedül élt, akkor ne vegyél neki társat, mert lehet sokkal rosszabbul jár, mint ha egyedül éldegél szép nyugisan.


Nekünk azért költségesebb 2 malac, mert kétszer annyi forgács, széna, és kaja is kell nekik. És sokkal gyakrabban kell takarítani őket!

2011. jún. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha foglalkozol vele eleget.
2011. jún. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Az én cucóm is nagyon jól elvan egyedül. Szoktam vele játszani rengeteget, egész nap szabadon mászkál a szobámban, felugrik az ölembe, leül a tanulnivalóm mellé, együtt nézünk filmet, sőt, együtt is alszunk, le szokott telepedni a párnámra a fejem mellé. Ha kedve támad, bemegy a kuckójába és ott van, ha nincs, akkor nem. Szerintem nagyon jól elvan, szokott ugrálni, durmogni, visítozni velem, olyankor az egész család totál hülyének néz, de nem érdekel :D

Nemsokára veszek neki egy társat azért, csak még folyamatban van a nagyobb kuckó kialakítása.

2011. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!