Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom eszi a...

A tengerimalacom eszi a háznak berakott cipős dobozt. Baj ez? Lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy sokan betették nekik. Most láttam hogy ő eszi is. Van előttük kaja, nem tudom miért azt eszi. Kivettem, mert félek hogy baja lesz tőle. Ha meg el akarom venni tőle harap:S Tudom, hogy fából jobb lenne neki, de most nincs pénzem venni egyet, itthon pedig nincs most olyan fa, amiből csinálhatnék :S
2012. febr. 5. 00:12
1 2
 1/14 tetro ***** válasza:
alapvetően a kartonpapír nem természetes elesége a tengerimalacnak. szerintem vedd ki.
2012. febr. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egy kerámia virágcserépből vágj ki ajtót, az is jó lesz.
2012. febr. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
szerintem anyám lenyakazna :S
2012. febr. 5. 01:15
 4/14 A kérdező kommentje:
Mivel vágjam ki? Bár nem tudom van e itthon akkora :S
2012. febr. 5. 01:16
 5/14 anonim ***** válasza:
Kés? Passz. Másnál láttam ezt a megoldást. Azt is rágni fogja, de kevésbé sikeresen.
2012. febr. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A tengerimalac harap? Ez nem egészen normális, harapni csak akkor szoktak a vadabb egyedek, ha meg akarod fogni, vagy ha egymással küzdenek.

A papírt vedd ki, baja lehet tőle ha megeszi. Csinálj neki műanyagból házat, erre alkalmas lehet műanyag virágcserép, vagy fagyisdoboz (leborítod, és az oldalára vágsz egy ajtónyílást, ezek a dobozok elég vékonyak, akár ollóval is lehet), vagy más műanyagdoboz. Ha otthon nincs, akkor 100Ft-os boltokban lehet kapni olcsón valami műanyagot, ami megfelelő lehet malaclaknak.

Nem derült ki az írásodból, hogy egy vagy több malacod van. Ha több, akkor mindegyiknek külön házikó kell.

2012. febr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Norina86 ***** válasza:

A kartonpapír nem a legjobb a gyomrának. Nem azért rágja, mert éhes, hanem rájött, hogy a fogát koptatja, meg mindent megrágnak, ami a közelükben van, mert így ismerik meg a dolgokat, a kisgyerekek is mindent a szájukba vesznek.

Talán azért harap, mert nem akarja, hogy kivedd a játékát meg a fő védelmi helyét. A cserép azért nem jó, mert azt is rágni fogja, ha véletlenül sikerül letörnie belőle egy pici darabot, és lenyeli, az okozhat vakbélgyulladást is.

Ha ketrecben tartod, az is egy megoldás, hogy egy nagyobb törülközővel letakarod a ketrec kb. egyharmadát, úgy hogy árnyékoljon felül és körben is, azt fogja hinni, hogy az egy jó nagy ház.

2012. febr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem az tűnt ki az írásodból, hogy mindig van előttük kaja. Ez nem jó! Száraz tápot (és csak olyat, ami nem tartalmaz szotyit, kukoricát, nyúltápot)csak napi egyszer, egy evőkanállal kell nekik adni. Ehhez hamar hozzá fognak szokni, ha vinnyognak, ne adj nekik, mert a későbbiekben követelőzőek lesznek! Széna van előttük? Tengerimalac házat 300-400 Ft-ért is lehet venni, kérd meg a szüleidet, hogy vegyetek! Annyi ház/bújó kell, ahány malac van, különben vita alakulhat ki!
2012. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

2 malacom van. Akkor harapott meg mikor a szájából akartam kivenni a papírt. Mostanság kicsit zizi, lehet most lett ivarérett vagy nem tudom. Csak úgy spontán eddig még nem harapott. Ilyen "sátorszerű" búvóhelyük van de valamelyik mindig kiszorul mostanság. Ezen ülni szerettek, csak azért volt bent főként. Nincs mindig előttük kaja. Reggel, este kapnak és szénát is, néha lucernát is (azt olvastam 8 hónapos korig jó nekik). Ahol kis házat néztem ott olyan 1000-3000 ft volt és kicsinylettem is. Ettől a műanyag fagyis doboztól még jobban tartok mint a papírtól :S Milyen fából érdemes nekik kis házat csinálni? (gondolom szilva, fenyő és diófa nem) Akácfa? Olyan léc még van is itthon talán. Ha nem -20 fok lesz talán megpróbálkozom lány létemre összeeszkábálni egyet :) Akkor azt rághatják is :)

2012. febr. 6. 23:19
 10/14 A kérdező kommentje:
Most olvastam vissza a kérdésem. Hát huh, elég kis naiv kislányosra sikerült :D csak úgy meglepődtem rajta mikor letépett belőle egy darabot aztán elkezdte berágcsikálni :S Régen egerünk volt, az csak szétrágta apró foszlányokra aztán hagyta is. Hát, váratlanul ért, de majd belejövünk :) Köszönöm a válaszokat még egyszer!:)
2012. febr. 7. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!