Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Eltűnt a hörim! Mit tegyek?

Smiley55 kérdése:

SOS! Eltűnt a hörim! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Reggelre kiszökött valahogy a vackából,és fogalmam sincs hol lehet.Építettem neki csapdát:egy vödörbe raktam forgácsot és felpakoltam könyveket,hogy be tudjon mászni,aztán ha beesne nem tudna kijönni.Raktam kaját is,hogy odacsalogassa,de semmi.:( Szerintetek mit tegyek még?? Normális válaszokat légyszi!
2012. febr. 10. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan, hogy kiszökött a hörcsögöm, kerestem, de nem találtam. Ugyanígy kiraktam kaját, eltelt 1,5 nap, és semmi. Már azt hittem, valahogy kijutott a lakásból, de aztán a másik este lefeküdtem, és hallottam valami kaparászó hangot. Kikeltem az ágyból, és ott volt, teljesen koszosan. A fehér hörcsög teljesen sötét szürke volt. A mai napig nem tudom, hol lehetett, de gyanítom, hogy bemászott valahogy a porszívóba. Olyan helyeken nézd meg, amire nem is számítanál. Minden apró lyuk, ahova bemászhat, elrejtőzhet. És több helyen hagyjál neki vizet, meg ételt. Pl egy darab uborkát, vagy répát valahol, mert az tápláló, de van benne nedvesség is, és így nem döglik szomjan + meg tudod majd figyelni, vannak-e harapások a uborkában. Simán meglehet, hogy 1-2 nap múlva meglesz. Remélem hasznos volt :P
2012. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha emeletes házban laksz, akkor nem mehet messzire - én azt tenném a helyedben, hogy csinálnék valami kaját, és kitenném olyan helyre , ahol el tudom kapni.De nem egyszerű kenyérmorzsát, hanem aminek erős illata van. A csapda nem rossz ötlet...

De ha kertes házban laksz, akkor ki tud szökni. Nézz szét a szekrény mögött, különösen szürkületben , este felé, mert olyankor aktivabbak . ilyenkor max elbujt valahova, csak vigyázzatok ne hogy rálépjen valaki.

2012. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen,köszi.Raktam ki neki répát minden szobába.Csak kérdés,hogy megtalálja -e.Mennyire kifinomult a szaglása?:D
2012. febr. 10. 16:04
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló voltam :

Igen este aktívabbak, ezt elfelejtettem írni. Próbálj fülelni :D a szaglásuk jó, de nem a legjobb. 1, max 2 méterről megérzi a kaját, de nem kell aggódnod, mert ha éhes, úgyis elindul felfedező útra, hogy kaját találjon

2012. febr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bérházban lakom.A szobámban kell lennie,mert éjszaka mindig bezárom az ajtómat,és mióta eltűnt mindig figyelek rá,hogy az ajtóm zárva legyen.Remélem előkerül,mert nagyon hiányzik.:(

Köszi a válaszokat!!:)

2012. febr. 10. 16:14
 6/14 anonim ***** válasza:

Egy ilyennel könnyen megfoghatod. Ha van rá mód, több szobában is felállíthatsz párat, hogy nagyobb esély legyen az elfogására. :)


[link]

2012. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Rakj le neki több helyre kaját. Az enyém úgy eltűnt anno, hogy nem lett meg :( Pedig panelban laktunk.

Még költözéskor sem került elő :(


Remélem a tied előkerül!

2012. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ó nálunk nem kellett semmiféle csapda. Palacsintát kitettem a szekrény,kuka mellé este és hallottam,hogy rágcsálta aztán megfogtam és meglett:) Nálunk a palacsinta mindig beválik én répa helyett mást tennék ki,de te tudod mit szeret.
2012. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sehol sem találom:((( Nem evett semmiből..Már sztem nem is kerül elő..:(((
2012. febr. 12. 21:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Ne csüggedj meg lesz.Nekem volt,hogy 1 hétig odavolt.

[link]

2012. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!