Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány éves a tengerimalacotok/...

Hány éves a tengerimalacotok/ hány évig élt?

Figyelt kérdés
Az első malacom 8 évig élt, a mostani 3 és fél éves.
2012. febr. 12. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem az egyik 1,5 éves kislány és a másik is meg 1 éves kislány
2012. febr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek nincsenek még 1 évesek :) Huh, akkor te valamit nagyon jól csináltál. Mit adtál neki? Hogy gondoztad? Mekkora helyen volt? Bocsi, csak még tapasztalatokat gyűjtök és kíváncsi vagyok:P
2012. febr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

9 évesen kaptam, vele nőttem fel :)

Semmi extrém nem volt a tartásában, nem vettünk vitaminokat, táplálékkiegészítőket. Arra figyeltem, hogy jó minőségű szénát (gyűjtöttem neki nyáron, teljesen vegyszermentest) és zöldségeket, gyümölcsöket(van kertünk így ez is megoldható volt) egyen. Mindig frisset és annyit adtam neki, amit fél óra alatt meg tudott enni. A maradékokat kiszedtem tőle. A forgácsot 3-4 naponta cseréltem attól függően mennyire piszkította össze. A zöldségeket, gyümölcsöket megmostam neki. Télen voltam gondban, amikor nem volt itthon termett zöldség. Ilyenkor még alaposabban megmostam, megtisztítottam, hogy ne egyen permetszert. Figyeltem a fogára, hogy rendesen koptassa, körmei hosszúságára(utolsó éveiben egyre gyakrabban kellett vágni)és néha puha kefével átfésültem a szőrét.

Volt egy házikója, hogy nyugodtan tudjon pihenni, általában ide vonszolta be a "zsákmányt" is :) Minden nap kivettem, játszottam vele. Kemény kartonból építettem egy mini labirintus, amibe a kedvenc zöldségeit rejtettem el(pl.: wc papír gurigába , vagy papírdarabba csomagoltam. . .) Hogy ne unatkozzon és inger gazdag legyen a környezete változtatgattam a berendezést, új játékokat raktam be, az ételt meg kellett keresnie vagy ki kellett szabadítania.

Nyáron vízzel töltött palackot raktam be hozzá, hogy könnyebben tudja hűteni a testét és jobban viselje a hőséget(főleg az utolsó nyarán már nehézkesen tudta elviselni). A ketrece 1m hosszú, 40 cm magas és 60 cm széles volt.

Bocs, hogy ilyen össze-vissza írok, de még mindig olyan sok emlék jut róla az eszembe.

És most várom a jóakaratú hozzászólók kritikáját, mert egyedül tartottam annak ellenére, hogy társas lény. 9 évesen még nem gondoltam bele, milyen lehet neki egyedül, ill. nem is engedtek volna többet. Mikor már lehetett volna és nekem is odanőtt az eszem, megismertem teljesen a malac létet, malacom már megette "répája" javát és féltem hozzá társat választani. De úgy érzem ennek ellenére becsületes, gondoskodó, szerető gazdája voltam mind a 8 évig.

2012. febr. 13. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ. Még tapasztalatokat gyűjtök :) Milyen magkeveréket adtál neki? A mostani is egyedül van? Bocsi a kíváncsiskodásért, ne válaszolj ha nem akarsz, csak érdekel. Ebből én csak tanulok :)
2012. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor te nagyon jól gondoskodtál róla, mindene megvolt amire egy malackának szüksége lehet. Persze társa nem, de szerintem te ezt a szereteteddel kárpótoltad. :)
2012. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem jelenleg 3 malackám van. Az egyik 4 éves a másik 3,5, a harmadik 3. Előtte sokszor volt tengerimalackám, de akkoriban nem tudtam róluk túl sokat, ezért egyik sem élt 2 évnél tovább. :((
2012. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én első malacom szintén 8 éves volt, mikor meghalt, túlélte a többieket. Fiú malac volt, az első évben szereztem neki egy lányt. Aztán egy idő után (kb. egy év) azt vettem észre, hogy már heten vannak. Akkor kezdtem elajándékozni őket, de nehezen ment. Nem volt még internet, a kisállat-kereskedőnek meg ingyen sem kellett, félt, hogy valami fertőzés kerül be hozzá. 7 éves korában meg kellett műteni a két hátsó térdét, de utána is nehezen mozgott szegény. A lány 5 éves volt, mikor elment. Azóta sem tudtam rászánni magam, hogy másik malacot vegyek. Maradtak a halak.
2012. márc. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
:(
2012. márc. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!