Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy tengerimala...

Mennyibe kerül egy tengerimalac ivartalanítása?

Figyelt kérdés
2 fiú malackám van és állandóan verekednek....

2012. febr. 14. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Külön kell őket tenni és akkor nem fognak verekedni.
2012. febr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

helytől függően 8-15ezer között


de nem oldja meg a problémát,nekem verekedtek ugyanugy tovább

2012. febr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem ez nem igaz... nekünk is az volt hogy mikor ivartalanítottuk őket.. teljesen jól megvoltak utána

szerintem mindenképp ivaratalnítsd őket!:)

amúgy nem olcsó mulatság de szerintem megéri

6000-20000-is ha mindkettőt egyszerre

2012. febr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia Szabina,


a malacaid nem azért verekednek, mert nincsenek ivartalanítva! Vagy a helyük túl kicsi, vagy nincsen köztük fél év korkülönbség, vagy mind a kettő! Mekkora a ketrecük és mennyi idősek?

2012. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Norina86 ***** válasza:

Ha verekednek annyira, hogy harapdálják, megkarmolják egymást, kell az ivartalanítás. Elég csak az egyiket, a verekedősebbet. Szétválasztás csak kínzás mindkettőnek, hisz magányosak lesznek, és még érzik is egy másik malac szagát.

Mekkora a ketrecük? Ha 100x50 cm-esnél kisebb, akkor terület miatt is verekedhetnek, mert kicsi, akkor az ivartalanítással nem múlik el a probléma.

2012. febr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 2 fiúmalacom azok is folyton verekedtek. Az ivartalanítás nekem malaconként 5000 ft-ba került. Utána fiú-lány elosztásban raktam őket és nem volt semmi probléma. Azt is mondják, ha együtt maradnak a hímek, akkor nagyobb helyre és több búvóhelyre lenne szükségük. Bár az én két malackám még akkor is egymásnak esett, mikor kiengedtem őket a szobámban futkározni...
2012. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
100x50-es ketrecük van, tesók. Nem úgy verekednek hogy véresre harapdálják egymást, hanem berregnek, megpróbálnak egymás hátára mászni, meg kergetik egymást, meg ugrálnak.
2012. febr. 20. 14:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint kamasz korban vannak! Ez lesz a gond! :)


A malacoknál az egyikük a domináns, a másik az alárendelt. Ők most próbálják eldönteni maguk között, hogy kinek mi a szerepe a "falkában". Ez rendeződni fog, hamarosan valamelyik a másik fölé kerekedik és beáll a béke! Egyébként erről itt tudsz bővebben olvasni:

[link]


Ezt olvasd át alaposan, sok dolog le van írva!

2012. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
okéköszi! :D
2012. febr. 21. 15:15
 10/10 anonim válasza:
Hasonlo problemam van, nalatok rendezodott a helyzet?
2013. jún. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!