Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem iszik a tengerimalac...

Miért nem iszik a tengerimalacom már napok óta? Eddig majdnem naponta kellett utántöltenem a vizét. Most hozzá se nyúl egy ideje.

Figyelt kérdés

2012. febr. 18. 10:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ez tulajdonképpen nem kicsi...csak egy emeletet kellene bele tenni, azt meg szinte bármiből belevághatod te magad is (régi polc stb).
2012. febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

de társa sincs?

mert az még nagyobb baj mint a ketrec... tényleg szerezzetek be mellé még 1-et.. ugye tudod hogy az egydültartott malacok sokkal kevesebbet élnek? ezt mond meg a szüleidnek is...sok sikert:)

2012. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Norina86 ***** válasza:

Persze jó lenne neki egy társ. Lány? Ha a 80X40-esbe tennél emeletet valami bútorlapból vagy erős műanyagból, vagy ha tudod a típusát és veszel bele galériát, akkor 2 lánynak nem kicsi annyira, hogy ehelyett magányos legyen. Fiúknak mindenképp kell a 100x50-es, kisebben összekapnak.


De! Az ivási szokás ilyen drasztikus változása nem az unalomtól van. Ecetes vízzel át kellene mosni az itatót, mert lehet, hogy rossz szagú, a fej elkoszolódhatott, ahogy írták.

A másik, hogy a sok folyadékivás utalhat húgyúti gyulladásra, és az is, ha egy idő után nem iszik, mert mondjuk fáj neki, ha pisil, és inkább nem iszik. Meg kellene nézni a nemi szervét, van-e rajta porszerű lerakódás, nem-e rózsaszínes vagy piros ott a bőr. Milyen színűt pisil? Fehér a jó, ha kivehetően sárga, akkor enyhe fertőzés. Mostanában nem nyöszörgött néha?

2012. febr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Kisfiú. Nem, nem, vettem észre semmi változást. Fehéret pisil, mint eddig is. Most mosom át az itatót ecetes vízzel is, hátha segít. :)
2012. febr. 20. 08:18
 15/22 Norina86 ***** válasza:
Használja az itatót?
2012. febr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Igen, akartam is írni csak elfelejtettem! :D 2 napja újra iszik, annyit mint előtte! :)) Fogalmam sincs, mi volt a gondja vele...
2012. febr. 23. 13:33
 17/22 Dettyna22 válasza:

Lehet, nem volt annyira szomjas :)


Szerintem ha eleget foglalkozol vele, simogatod, beszélsz hozzá, akkor nem annyira magányos. Vannak tengerimalacok melyek ha más malacka társasága nélkül nőnek fel, nem is hiányolják. Egy ember is lehet számukra társaság, de akkor minden nap kell velük foglalkozni.

Például az egyik malackánk egy kész amazon :) A kis unokatesóm(7/L) nevelte, ami neki kész kiképző tábor volt. Minden nap játszott vele - képzelhetitek hogy játszik egy hét éves -.-" - és etette. Csak sajnos az apja télre nem engedte hogy behozza a házba(madármániás idi.ta), így hozzánk került. Mivel domináns nőstény és nem nagyon akart társalkodni a fiatal hímünkkel, az depresszióba esett és nem akart enni. Elvittük a fiatalt, az állatorvoshoz aki tanácsolta, hogy különítsük el őket és adott egy speciális tápot, amitől gyorsabban visszaszerzi elvesztett tömegét.

Azóta külön szobában vannak (fél éve) és minden rendben van.


(Van egy ötletem: ha tudsz tegyél be neki tükröt. Én most próbáltam ki a hímnél: meglátta magát, lefagyott, majd mikor megmozdult, úgy megijedt, hogy befutott a sarokba XD de szerintem egy-két nap után megszokná)

2012. febr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! Képzeljétek, már megint nem iszik egy kortyot se! Nem értem mi jön rá ilyenkor! Napokig járt rá a vízre folyamatosan, de 3. napja (egy újratöltés óta) megint hozzá se nyúl... :/ Vannak ilyen hülye szokásai. De egyébként nagyon szeretem, és igyekszem is vele foglalkozni. Szóval tudja, hogy vagyok neki. :) És mindent megkap, ami egy malackának kell. Gondolok itt például a jó minőségű tápra, a zöldségekre, vitaminra. :) De ha csak egyet tudok tartani, akkor sajnos csak egyet.
2012. febr. 27. 20:54
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy rossz az itató? Ellenőrizni kell, be tud vízkövesedni nálam is előfordult az egyik horcsögömmel régebben. Most nyuszikat tartok, nekik is mindíg ellenőrzöm az itatókat
2012. márc. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Norina86 ***** válasza:

Szerintem is újra ki kellene mosni az itatót ecetes vízzel, lehet, hogy valami kosz vagy vízkő került bele, és nincs jó szaga a víznek, ezért nem iszik. Milyen az itató, golyós, fémcsőrű?

Lehet, hogy egy másik fajtát kellene nézni pl. Bibber 400, azoknak könnyebben tisztítható a feje.

2012. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!