Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » MI a baja a törpehörimnek?

MI a baja a törpehörimnek?

Figyelt kérdés
Már írtam korábban, hogy harapdossa az ujjam a törpehörim. DE most bőrkesztyűbe nyúltam be és aztis nagy erővel harpja + benyúltam a kezemmel azt is megharapta, pedig megis volt mosva a kezem!! Mit tegyek hogy belemásszon a kezembe és ne harapjon meg??? Mert akármilyen ínycsiklandozó kaját rakok a kesztyűbe, nem begy bele csak az ujját kezdi el harapni, miért?!
2012. febr. 20. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első hörim detto ilyen volt. Csak vastag bőrkesztyűben nyúlhattunk hozzá. A puszit megengedte, de a kezünk volt az ördög neki. Állatboltban vettük, talán az első gazdája rosszul nyúlt hozzá, és örökre nyomot hagyott benne. Fogd úgy fel, hogy nehéz eset, de szerethető a hörcsögöd. :)
2012. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem a hörid fél tőled, vagy kicsit depis. Az enyém is néha nagyon gyengén megharap, de csak akkor, mikor megfújom :D szerintem vedd ki őt kesztyűvel simogasd picit,etetgesd és majd megszok :)
2012. febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából én soha sem nyúlnék be bőrkesztyűvel egy hörcsöghöz. Lehet,hogy 'csak én fogtam ki' olyan hörcsögöket amiket aránylag gyorsan meglehet szelídíteni vagy nem tudom.

De szerintem ha benyúlnék a hörimhez bőrkesztyűbe meg is ijedne,pedig nem fél tőlem egyáltalán.

Először is kapcsolt ki mindenféle zajt (tv,rádió) vagy vedd halkra.

Olyankor ne zaklasd mikor alszik..ne keltsd föl. Inkább estefelé próbálkozz mikor már fent van.

Tedd be a kezed,lassan, tenyérrel felfelé és halkan beszélj hozzá..a tenyeredben legyen valami finom falat.

Ilyenkor általában odamennek és megszaglásszák a kezed (ha megmozdítod akkor pedig elszaladnak).

Tapasztalataim alapján egy hörcsögből 1 hét alatt kezeslábas kisrágcsálók lehetnek:)

Ha kiakarod venni akkor,sohase hátulról ragadd meg.

2012. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
és ne felülről
2012. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!