Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik állat eszik többet, a...

Melyik állat eszik többet, a törpenyúl vagy a tengerimalac?

Figyelt kérdés
és melyik állat tartása a könnyebb és az olcsóbb és mennyivel?
2012. febr. 23. 13:55
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és még egy kérdés a kérdezőtől: a tengerimalacot úgy tudom, otthon lehet hagyni három napra( persze társsal, mivela malacok társas lények), azt nem tudom, hogy egy holland törpenyúl, hogy bírja a magányt és kibír-e ennyi napot egyedül, ha beríkok friss vizet(önitatós) és egy nagy adag jaát és szénát?
2012. febr. 23. 13:57
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Méretéből adódóan (is) a nyúl sokkal többet eszik, viszont kevesebb zöldség kell neki ami télen "kifizetődőbb"...


Tapasztalatom szerint a tengeri malac tartás kicsit könnyebb és olcsóbb is...lehet más mást élt meg én így érem...


Az otthonhagyás kérdése ...hát ezért alószínűleg sokan lepontoznak majd.....Albiban laktam és Pénteken mentem haza vasárnap jöttem addig a a malackám egyedül volt (sajnos csak egyet tudtam bevállalni , azt is egy őrölt markából mentettem ki)Sokat harcoltam így is érte, mert azért van hangja ha akar valamit :)

Szóval lényegében két napot egyedül volt, ilyenkor mindig ellenőriztem a vizét, ablakokat, 2 napra elegendő magot (v agy többet) kapott tele tettem a szénatartóját és a zöldséget pedig azt kapta amit kevésbé szeretett (alma, répa, paprika) mert azt beosztotta. pl a salát elfogyna 2 mp alatt akár 2 is ha nem figyelnék....mert tömi még látja.....Néha kap száraz kenyeret is... imádja...

Soha nem volt semmi gond...májusban tölti a 9évet és még mindi bevág napi egy uborkát, jó már nem olyan virgonc, ja és ennyi idő alatt egyszer láttuk az állatorvost!!


Év végén lényegében hozzámvágtak gy nyulat, vele több gondom van lehet mert nem kicsi kora óta van velem, vagy nem tudom...őt már nem merem így itt hagyni, volt már rá példa de nem voltam nyugodt....más az életritmus..ki kell engedni mozogni (persze a malacnak is jó de neki könnyebb nagy helyet biztosítani)


(Bocsi a hosszú válaszért :))

2012. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nyuszim van,csak róla tudok mesélni.

Nem merném itthon hagyni ennyi időre, a szénatartónak naponta többször utána kell tölteni,minden reggel kap friss fizet,de van,hogy másnap reggelre már alig marad benne.Plusz ott van az,hogyha beteszem neki a tápot felfalja,nem tudom mennyit hagyna meg..Zöldséget is.A kertecet is minden nap takarítom,el se merem képzelni,hogy nézne ki ha nem tenném.Mert vannak bogyók amik néha félre mennek,nem a "wc"-be..Meg akkor ki se lenne engedve olyan sok ideig..Áh nem hagynám itthon semmiképp.

2012. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem tengerimalacaim vannak itt meg tudsz róluk szinte mindent: [link] és itt is: [link]
2012. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
sokat segítettetek, köszönöm a válaszokat, főleg a hosszút (14:37) :D
2012. febr. 24. 11:15
 6/8 anonim ***** válasza:

1 válaszoló! Mivel eteted, milyen féle mageleséggel, hogy tartod stb? Olyan szép ez a 9 év szerintem egy malacnál :D Bocsi csak tapasztalatokat gyűjtök és nem mindig az agyon szajkózott válasz érdekel.


Én is csak a malacokról tudok mesélni. Nálunk valamiért változó hogy mennyit esznek meg. Itt hagyni még nem kellett őket. Tartani nem nehéz őket. 2-en vannak és ha mondjuk nekem nincs időm foglalkozni velük is elvannak. Kajáért reggel és este és ha elfogy a vizük vagy a szénájuk vernyákolnak, amúgy nem nagyon:) Törpenyulam még nem volt, de a nyulak kicsit több tápot esznek és szénát (több táp kell nekik, mint a tengerimalacoknak de kb ugyan annyi széna). Régen voltak nagy nyulaink, szerintem kicsit gurulósak a bogyói. Azt olvastam hogy ők lehetnek szobatiszták, a tengerimalacaimnak még nem sikerült ez:)

2012. febr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tengerimalac tartása könnyű, de oda kell figyelni, hogy mit eszik, egy lehetséges betegség esetén pedig nem szabad halogatni az orvos meglátogatását (egy HOZZÁÉRTŐ orvoshoz).

A pár napos otthagyással az a gond, hogy nem mindegyik malac ismeri a mértéket (a legtöbb nem ismeri) így lehet pár óra alatt elfogyasztja a betett tápot, zöldséget (nem szerencsés az utóbbit sokáig bennhagyni), amit te 1-2 napra szántál neki.

2012. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ok köszi :)
2012. febr. 29. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!