Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tudok csinálni a tengerima...

Mit tudok csinálni a tengerimalacommal? Sürgős!

Figyelt kérdés
Van 3 tengerimalacom, mindegyik külön él, és a kislány megbetegedett. Fekély van a lábán, fel van dagadva, kedvetlen, hasmenése van, hullik a szőre és alig akar enni. Az állatorvostól kaptunk gyógyszert, amit az ételére kell szórnunk, de mivel azt nem ette meg, fecskendővel adjuk neki, ám az állapota nem javult. Oltást kapott már, kettőt is. Már nem tudom mit csinálhatnék vele. A másik két malacnak semmi baja. Mi a teendő? :(
2012. febr. 25. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs még egy lány malackád? Esetleg nem tudod úgy közel tenni valamelyik fiúhoz hogy lássák egymást, hallják is és mégse érintkezzenek? Hátha ha látja hogy a másik eszik akkor ő is. Nem néztem meg pontosan, de lehet fertőző is. Esetleg kézből sem veszi el, semmi? Sajnos nem tudok jobbat. kedvenc kajája? Gondolom már minden ilyet kipróbáltatok :S
2012. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Norina86 ***** válasza:

Azt kell mondanom, nagyon nagy a baj. Vidd el sürgősen orvoshoz. A fekélyt ki kell tisztítani, mert a fekély mérgezi az egész szervezetét. Fel kell az orvosnak nyitni, kitisztítani. Keress másik orvost, mert aki a port írta fel, az elég nagy...

Hasmenés ellen kell a Bio Lapis probiotikum, egy negyed tasak 2 ml vízzel, fecskendővel beadva. Fecskendővel kellene bébiételt (almás/répás/sütőtököset) adni naponta többször, legalább a bébiételt szerezd be ma, mert ha sürgősen nem látják el jól a malackát, szerintem még 1-2 napja van hátra.

2012. febr. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem akar enni, és teljesen elment a kedve mindentől. Annyira fáj a lába, hogy az oldalán fekszik csak egész nap.

Az orvostól kaptunk olyan Bio-Lapis-t. Amikor a bébiételt fecskendőztem akkor sem érdekelte, csak úgy kifolyt a száján, bár a végén egy kicsit nyelt le belőle.

2012. febr. 26. 10:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Újabb fejlemény: már rángatózik, nagyon büdös és fura hangokat ad ki a hasa (gondolom megy neki). Nagyon szenved, ráadásul a szeme is kijött egy picit, mármint a fehér része, de amint felemeltem őt egy picit visszacsúszott, de a nyoma ott maradt. Hátra fele állt a tekintete.
2012. febr. 26. 13:07
 5/8 anonim válasza:
Az nagyon nem jó! A fekély fertőzte be. Tudod, a gyulladás végigmegy az egész testén, és ez a gond. Azonban ilyen fajtájú betegsége az én macimnak is volt, és utána a másik kettő is belehalt. Szerintem ha Ő meg is hal, akkor is vidd el a többieket vizsgálatra. FONTOS!!!
2012. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez szörnyű. :( Sajnálom. Ne hagyd őt szenvedni tovább... :( Jobb lesz neki...
2012. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! Hogy van a malackád??
2012. márc. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Bocsi, hogy nem írtam...szegényke elpusztult este, nem tudtunk segíteni rajta...:(
2012. márc. 24. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!