Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudom kézhez szoktatni...

Hogyan tudom kézhez szoktatni a tengerimalacomat?

Figyelt kérdés

ha a ketrec közelébe megyek akkor elfut, addig nem eszik amíg nem vagyok tőle elég távol mit tegyek?

előre is köszi :)

a hülyeségektől léci kíméljetek



2012. febr. 29. 21:58
 1/3 Norina86 ***** válasza:

Nemrég került hozzád? Mert ez a viselkedés néhány hétig teljesen természetes.

Naponta egyszer vedd ölbe legalább fél órára kb azonos időben, a simogatás megnyugtatja. Ha pedig néha mész a ketrechez, nyújts be neki egy-egy szelet zöldséget, és egy idő után rá fog jönni, hogy te jót akarsz neki.

Naponta többször pedig, ha befut is egy sarokba, simizd meg a fejét, vagy a fület tövét, úgy, hogy nem veszed ki, ezzel is megszokja, hogy ha benyúlsz, nem akarod bántani.

2012. márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

valószínű hogy nagyon fél... és igazából mivel társas állatok és nem szabad őket egyedül tartani ezért valószínű hogy sosem fog úgy hozzád szokni.. mert ha nincs társa agresszív kzelhetetlen lehet... am amúgy van házikója?? és mekkor a a ketrece? van mindig előtte széna és víz?

am a gemon.hu oldalt olvasd át alaposan ... és vedd meg a "Immanuel Birmelin (kisállataink) A tengerimalac" című könyvét és olvasd át....(kék és narancssárga színű a borítója)

2012. márc. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
48%
Február 23-án lett egy éves a tengerimalacom (fiú). Egyedül van tartva. Nekem is ez volt a problémám kezdetben, és nem tudom, hogy sikerült átesnünk a ló túlsó oldalára, de ő már durmog (ami náluk jót jelent) akkor, ha benyúlok a ketrecbe, ágaskodik, nyalogatja a kezem, meg ilyenek. Egy időben velem aludt éjszakánként, csak azért szoktunk le róla, mert reggelre összepisilte, összekakilta az egész ágyat... :)
2012. márc. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!