Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha allergiás vagyok a macskákr...

Ha allergiás vagyok a macskákra, akkor lehet, hogy a tengerimalacra/nyúlra is?

Figyelt kérdés
Imádom az állatokat, és gondolkozom, hogy veszek egy tengerimalacot vagy nyulat, de félek, hogy rájuk is allergiás vagyok. (a kutyára nem...) Ezt orvos ki tudja deríteni? Van valakinek hasonló gondja?
2012. márc. 1. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs ismerősöd, akinek van ilyen állatkája? Tölts el vele 1-2 órát és kiderül:)
2012. márc. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bizony, menj el valakihez, akinek van malaca, nyula és szaglássz, simogass.

Amúgy macskát is tarthatsz, ha gyűjtögetsz, a szibériai macska ugyanis a legtöbb allergiásnál nem vált ki tünetet, mert az ő nyálában található meg legalacsonyabb szinten az a fehérje, ami kihozza az allergiás tüneteket. De ez a cicus minimum 150-200ezer. De ha telik rá, miért ne, nem ismerem az anyagi helyzetedet.

2012. márc. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:

Egy allergiavizsgálat ki tudja deríteni. Amikor rajtam végeztek allergiatesztet, volt közte hörcsögszőr is. A különböző allergén anyagok oldatát rácsepegtetik a bőrödre, egy tűvel picit megkarcolnak, és ha valamelyikre allergiás vagy, ott csúnyán bepirosodik. Ez biztosabb módszer, mert a gyenge allergiát is jelzi, ami az állattól esetleg csak hetek után jönne ki.

De egyáltalán nem törvényszerű, hogy ha az egyikre allergiás vagy, akkor a másikra is. Amennyire én tudom, a macskára nincs keresztallergia, amire oda kell figyelni, de erre inkább kérdezz rá az orvosnál.

2012. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát a szibériai macskuszt nem az én pénztárcámra szabták egyenlőre :) egyik ismerősömnek van nyula, csak félek, mert a legutóbbi macskával való találkozásom nagyon durva tüneteket okozott, nem szeretném, hogy megismétlődjön. Szerintem marad a vizsgálat! :)
2012. márc. 1. 12:39
 5/7 TomMunk válasza:
Én, a nővérem és az anyám is nagyon kellemetlenül, néha eléggé súlyos tünetekkel, de valamennyire bírjuk a macskákat, persze gyógyszer szedése közben. Viszont tengerimalacunkat egy éve vettük, és vele eddig se nekem, se nővéremnek, se pedig anyámnak, akinek a legdurvább az allergiája, nem volt bajunk.
2012. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Éppen ma kínáltak nekem egy kedvezményes allergiavizsgálatot, de szerintem még így is drága. 35 féle dologra vizsgálnak, növény, állat, por...A tengerimalac benne van, a nyulat nem tudom.

[link]

2012. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én allergiás vagyok a cicákra (viszket a karom meg a szemem), de már fél éve van törpenyuszink, és semmi bajom tőle.
2012. nov. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!