Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit szeretnék, de mivel...

Nyuszit szeretnék, de mivel még nem volt lenne pár kérdésem. válaszolnál? lent!

Figyelt kérdés

Igazából azért kapok kisnyulat mert csak így tudom megmenteni ha örökbe fogadom..:)

Hol tartsam? szeretném a szobában mert kint kutyusaim vannak és nem hiszem h jól kijönnének. Meg elég hideg van még.

Tudom hogy büdi meg nem egészséges szóval folyosón?

Sajnos nagyon drágák a ketrecek szóval nem hiszem, hogy most megtehetném, hogy azt is kapok. Egy nagyobb dobozban is jólenne? Milyen kulcsfontosságú dolgokra van szükségem?( az ételen kívül.) Ha szalmát rakok alá az elég? Tudom, hogy szeretik kiborítani a vizüket. Ha egy tálba rakok nehezéket(követ??) az megfelel?

Tudtommal fürdetni nem kell. ez igaz? Körömvágásról tudok, az mennyire problémás? egyszerűbb ha lereszelem neki?

Fog koptatásra bármilyen ágat berakhatok vagy az sem m1?

Répát salátát milyen gyakran adjak neki? eszik még valami zöldséget vagy esetleg almát???:o

Milyen tápot vegyek neki? Hány kg/hónap a tápfogyasztás? Még pici nyuszi ha jól tudom.:)

Árban, hogy mozognak a tápok?


fuu elég sok kérdés bocsi. És ha tudtok még valamit azt is leírhatnátok, nem akarom úgy idehozni hogy nem tudok semmit..

15L.


2012. márc. 1. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már az internet előtt ülsz akkor rákereshetnél:) És egy papíra összegyűjtöd a hasznos tudnivalókat.Vagy egyszerűen bemásolod a szöveget a jegyzettömbe és utána kinyomtatod ha van nyomtatód:)
2012. márc. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az itteni kérdezőknek már mindenki mindent leírt. Azokat olvasd el.

Nem büdösek. Igénylik a társaságod, és a mozgást! Dobozban nem tarthatod!!! Nem szalma, hanem széna kell, és nem, nem almozhatod be így. Tanítsd meg az almostálca/nyusziwc használatára. A vizet itatóból kell neki adni.

Nem kell fürdetni, de vágni a körmét igen. Elég macerás, a reszeléssel nem érsz semmit, nem is alternatíva erre. Nem mindegy, milyen ágat adsz be, mert sok van, ami mérgező neki! Igen, zöldséget, és gyümölcsöt, és tápot is eszik. De a széna a teszi ki a legnagyobb részét az étkezésének.


Olvass nagyon-nagyon sokat róla, de ha nincs pénzed, ne vedd meg! Az oltást is most kell beadni neki (2-5 ezer forint), lehet, hogy ivartalanítani kell (5-25 ezer forint). A havi kiadásunk a nyulunkra 8000 forint: fapellet, széna, táp van benne.

2012. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért nem kerül minden annyiba, mint ahogy az előző válaszadó leírta...


Belga óriás nyulam van. Havi fogyasztást nem tudok, de 1 hónapig ez biztosan elég:

1 kis bála lucerna: 400Ft.

5kg speciális nyúltáp: 120Ft/kg

Bele 1kg kukorica, stb magkeverék: 150Ft/kg

1 kisbála szalma aljazáshoz: 300Ft

Plusz a konyháról kap krumli héjat, répát, mikor mit.


Az oltás fontos, de nálunk 500 forintért adják be...


Ha mindenképpen bent tartod, a láda nem jó neki. se perc alatt kimászik. Mindenképpen egy olyan dolog kell, ami könnyen tisztítható, jól zárható, és van fedele. A fa dobozok borzasztóan isszák be a pisit...


Ágnak szerintem mindegy mit teszel be neki. Az enyém eper fa ágát eszi (ez van az udvaron).


Itatónak mindenképp olyat vegyél, mint amilyet a hörcsögöknek szoktak! Az enyém egy időben állandóan vizes volt, mindig felborította, ha ki volt súlyozva, akkor is.

2012. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!=)
2012. márc. 3. 14:35
 5/6 anonim válasza:
Simán lehet a szobádban.Csak meg kell szoknod hogy éjjel mozognak/isznak/rágnak (nem hangosan).Ha rendszeresen,3naponta cseréled a helyét nem büdös.Ha falusi vagy, apádat megkérheted hogy csináljon 1méteres (vízszintesen)ketrecet,fábol és drotbol.(vagy veszel).ételen kívul a koptatókő kell,na meg a széna.Szalma is elég de legjobb a forgács.Az jobban beszívja a pisit.Lehet kapni olyan szopókát,kisüveget (amit nemmellesleg én is használok),hogy felakasztod a ketrecre (persze oda hogy elérje!),és nem donti ki.Fürdetni nem kell, de ha hosszú a szőre 3x egy héten,ha rövid 1x egy héten fésüld ki a bundáját.Így nem lesz csomós.Hát a körömvágás...ha kezdő vagy,megmutassa az állatorvos,vagy ha volt az egyik ismerősödnek nyula,az csinálja.A koptatásra már említettem a koptatokő jó,ágak között az almaágat ajánlom.Pár ág mérgező a nyulaknak.Répát bármikor,salátát max 3x egy héten,különben hasmenése lesz és BELEHALHAT,mert kis állat.Főleg a fiatalok.Sok zöldséget megeszik,az egyik kedvencük az alma.És persze sok gyümölcsöt is megeszik,pl az enyém még az epret is.Ha lehet, mix tápot vegyél neki,amiben van búza,kukorica,granulát,lucerna,meg valamilyen fehér bogyó (nemtudom mi az de nagyon szeretik).kb 1kg-t esznek 1honap alatt.Hát és szlovákiai vagyok nálunk ugy 1euro-50cent kozott mozog.Ja és lehet venni neki kis "alagutat" azaz egyik kedvenc játékuk :).Belehet tanítani hogy szobatiszta legyen,és csak a helyére "kakál".így kiengedheted a szomádban.Vigyázz a kábeleket rejtsd el mert megrághatja,és anyoncsaphatja az áram!!Az enyém mindig "táncol",riszálja magát ha jövök xD. Sok boldogságot a nyuszival! L/12
2012. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
*agyon
2012. márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!