Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi nevelés?

Nyuszi nevelés?

Figyelt kérdés

Mostanában a törpenyulam olyanokat csinál hogy tisztítom bent a ketrecben a házikóját, odajön és ok nélkül morogva a két első lábával levág. Ez kétszer történt meg. A másik esetben pedig felborította reggel a kajáját és én vissza akartam rakni deh úgy megharapott hogy két helyen vérzik...reflexből kapott egy neki illő taslit, deh nem tudom hogy jól tettem-e? Lehet őket nevelni hogy ilyeneket ne csináljanak? :(

Amúgy eddig sose bántottam, és nem is volt semmi baj vele meg a viselkedésével, ha simogatom akkor nyalogatja a kezem, napi rendszerességgel foglalkozom vele...mit csináljak ilyenkor mikor megharap?


2012. márc. 3. 09:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy védi a területét, és morog, ha a ketijébe nyúlkálsz...
2012. márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Első, köszi.:)


Második: Igen? És szted hogy takarítsam, etessem, itassam, gondozzam, foglalkozzam vele úgy hogy ne nyúlkáljak a ketijébe? Épp ezt akarom megkérdezni hogy hogy kéne lenevelni erről a viselkedésről mert az nem járja hogy megharap...:/ Heréltessem ki vagy hogy mondják?

2012. márc. 3. 09:43
 3/18 anonim ***** válasza:
Ivartalanításnak hívják.:)télleg lehet,hogy csak ez oldaná meg a gondot.(első voltam)
2012. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi megint:)

Hát én csak igazából a lovakhoz értek, első nyuszim, ajándékba kaptam 2 éve, és ugye a lovaknál a csődörök is terület védők meg kicsit erősebb kéz kell hozzájuk ezért szokták őket kiherélni...gondolom a nyusziknál is így van hogy kezesebbek lesznek utána nem? :)

Körülbelül mennyibe kerül egy ivartalanítás? Nagyon sokba?

2012. márc. 3. 10:53
 5/18 anonim ***** válasza:

hát az ivartalanítás az tényleg a legjobb megoldás...

olyan 5000-15000 körül mozog...

2012. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Télleg?én is lovagolok:)bár csak most kezdtem.:)

Általában a nőstények szoktak területvédőkebb lenni mert a nyusziknál ők a dominánsak,de a bakoknál is előfordul.igen utána,ha teljesen kiürültek a hormonok(ami fél évig is tarthat,de akár 2 hét alatt is)akkor már nem lesznek ilyen problémák és sokkal kezesebb lesz:)a bakoknak olyan5000-9000ft között van, állatorvostól függ.hány hónapos a nyuszid?

(első vagyok)

2012. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja bocsi.most látom,hogy irtad,hogy két éve kaptad:)és eddig nem volt ilyen probléma?(első mégmindig;))
2012. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha takarítasz, csukd be a ketrecet, és már tisztán, az étellel együtt nyisd ki. Ha beugrott, és rávetődött a kajára, simogasd meg. Ezzel kialakítod, hogy pozitív dolgok kapcsolódjanak hozzád és a simogatásodhoz.

Ha ütöd, meglásd, ő sem lesz kedves veled. Ha téged verve neveltek volna, te se szeretnéd a szüleid. Lehet, hogy szót fogadnál, de az félelemből fakadna.

2012. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Első aki már sokat írt nekem: Igen, én lovak közt nőttem fel.:) Körülbelül nyár végén lesz két éves. Eddig semmi problémám nem volt vele sem takarításnál, sem etetésnél, ha kézből kínáltam neki az ételt akkor szépen elvette, nem harapott még meg miatta soha, és nem kapott a kezem után sem... Egyébként te már ivartalanítattál nyuszit? Ha igen előtte, utána mire kellene figyelnem? :)


Utolsó: Tudom, meg nem is akartam megütni, csak ahogy belém harapott egyből reflexként suhintottam rá, de nem "ütöttem". Az a baj hogy nem mindig takarításnál szoktam etetni, de majd kiveszem a tálkáját és kint rakom bele a kajcliját.:)

2012. márc. 3. 15:52
 10/18 anonim ***** válasza:
Csak mondom, hogy nálunk ivartalanítás után is megmaradt ez a területvédés, ha a ketijébe nyúlok, morog, bár nem harapott meg még sosem úgy, hogy fájt volna, de nálunk nem oldotta meg a dolgot a műtét.
2012. márc. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!