Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacaimnak szornyen...

A tengerimalacaimnak szornyen hullik a szore es idonkent vakaroznak mit kene tegyek ellene?

Figyelt kérdés

2012. márc. 4. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
vidd el dokihoz,lehet hogy bőrbetegség
2012. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
irány az állatdoki
2012. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már kopaszok helyenként akkor tényleg doki. Ha nem találsz ilyen foltot akkor nézd át a szőrüket nincs e benne valamilyen élősködő, tetű vagy atka. Főleg világosabbakat keres de lehetnek feketék is. Ha találsz ilyeneket akkor is jobb a doki, bár van aki semmire nem ment vele és a patikus adott neki valamit rájuk. A szőr tövében keresd vagy közép tájon is. Esetleg a szőrszálakon petéket.
2012. márc. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az előző válaszoló által leírtak alapján találsz benne atkát, vegyél arra alkalmas sampont állatkereskedésben, nekem az eladó kölyökkutyáknak illetve kölyökmacskáknak való sampont adott, de az is tökéletesen megfelel! Hetente egyszer megfürdettem vele őket, és nagyon hatásos volt. Addig kell ismételni a fürdetést míg megszűnik az atka. Amikor legelőször fürdettem őket nem votlam biztos benne hogy hatni fog. Fehér lavorban fürdettem őket, körülbelül a hasukig ért a víz. Miután kész ovltam a fürdetéssel és megnéztem a vizet, láttam hogy hatásos volt: a lavor alján csak úgy állt a sok atka! Gusztustalan kis lények. Nagyon ártalmasak a malacoknak, nézd meg amilyen hamar csak tudod! És nem árt tartani csak úgy ilyen sampont, sose tudni mikor jön jól. A malac fejét viszont ha lehet ne érje ez a szer.
2012. márc. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fejét ne érje se a szer, se a víz. Viszont amíg nem tudod, hogy gombás vagy atkás a malac, addig jobb, ha nem kezded el otthon kezelni. Vidd el egy rendes állatorvoshoz őket (lehetőleg olyanhoz, akinek van egzotikus állatokra szakvizsgája), ha pesti vagy, akkor az István utca-Rottenbiller utca sarkát ajánlom, ott olcsó is (mivel kisállat kórház), mint egy maszek orvos, és a szaktudásuk is jó! ketrecet, bújókat, etetőtálat, itatót minden takarításnál alaposan moss át bő ecetes vízzel!
2012. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Én az állatpatikában kérdeztem meg hogy mit tudnak rá adni. Vagy egy ilyen ampullás fürdetőt tudtak volna vagy pedig piretlin port. Én a port választottam de azzal ügyesen, mert ha a szemébe megy akkor baja lehet tőle. Bár én nem igazán találtam bennük ilyet de ahonnan hoztam ott szóltak hogy kezeljem le őket és hogy az övéké valószínűleg tetves. Amúgy ettől függetlenül is hullhat a szőrük. Most az enyémeknek is kezd bár azért nemárt ha átnézed. Főleg a nyaka körül keresd és esetleg ha látsz a kihullott szőrszálakon petéket akkor többször kezeld le. A fürdetéssel csak az a bajom hogy hideg van hozzá szerintem és macerás is, bár lehet jobb lett volna nálunk is:) Majd írd meg mi lett velük :)
2012. márc. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!