Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aggasztó a malacom viselkedése...

Aggasztó a malacom viselkedése, valóban ennyire érzékenyek, vagy én kényeztettem el, ez normális, vagy nem?

Figyelt kérdés
Pár hete van egy malackám,előtte nem volt még soha és most úgy alakult,hogy a munkahelyemről eljöttem és több napot itthon vagyok.Mivel sokat voltam itthon a malackát minden nap kivettem több órára magam mellé,az ágyra tettem,persze a párnákhoz nem engedtem,de az ágy alsó részén tud feküdni és van neki egy takaróféléje is.Betakaróztam és a malackát a hasamra tettem,ahol elbóbiskolt,pihengetett, feküdt miközben sokszor simogattam és ez nagyon sokszor így volt.Nagyon nyugodt malac volt,talán azért is mert új hely volt és meg volt még kicsit szeppenve,nem tudom,de ezért is voltam vele olyan sokat. Pár napja nem vagyok itthon annyit és azt vettem észre,hogy rettentően vinnyog,sír, meg ugrál,ágaskodik a ketrecében mikor meglát, de ha a másik szobában vagyok akkor is iszonyú hangos. Tegnap el kellett menjek több órára és rettentő hangosan vinnyogott, kapott már enni,inni is,minden nap kétszer kap. Mikor visszaértem késő este, akkor ugyanígy viselkedett. Akkor kivettem őt megint,ráfektettem a hasamra és szépen megnyugodott,behunyta a szemét és bóbiskolt. Úgy érzem már,mintha a gyerekem lenne,de nem tudom, hogy mennyire normális ez a viselkedés.

2012. márc. 4. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magányos a malackád. Ezek a viselkedésbeli problémák kiküszöbölhetőek, ha veszel mellé egy azonos nemű társat. Tudom ilyenkor jön az, hogy "nincs rá lehetőségem még egyet tartani, de sokat foglalkozom vele", ez sajnos nem elég jó kifogás. A tengerimalac rendkívül fajtárs igénylő állat, egyedül nem érzi jól magát, depressziós lesz és rossz szokásokat vesz fel. Ha lesz pajtása te is megláthatod micsoda különbség van magányos és társsal együtt élő malac között.
2012. márc. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha veled valaki sokat foglalkozik, szeretget, aztán egyik naptól kezdve már nem teszi annyit, megpróbálsz-e szólni neki, hogy jó lenne, ha többet törődne veled? Igen. Na, ő is ezt csinálja.
2012. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
igaza van az elsőnek... magányos... ha kicsit is utánaolvastál volna a dolgoknak tudnád hogy nem szabad őket egyedül tartani
2012. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Norina86 ***** válasza:

Magányos, és már megszokta, hogy egész nap sokat volt vele foglalkozva. Kellene mellé egy azonos nemű társ, mert akár önmaga ellen is fordulhat magányosságában pl. elkezdi tépni a szőrét, vagy nem lesz kedve enni.

Ha fiatal a malackád, ez a sok foglalkozás, hogy magadra teszed és hallja a szívdobogásod, a saját mamájára is emlékeztetheti, és az biztos, hogy már nagyon kötődik hozzád. Normális, hogy szeret téged, a malackák általában a gondos törődéstől, simogatástól ennyire ellazulnak. De általában hónapok kellenek, hogy ilyen szoros kötődés kialakuljon, különleges kis malac lehet. :)

Sürgősen kellene hozzá egy másik malacka, mert ha bestresszel az egyedülléttől, hisz a malackák is tudnak félni egyedül, pár hét alatt előfordulhat, hogy az életébe kerül, hogy magányos napközben.

2012. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azonos nemű fiúcskát kellene akkor venni neki, mert ő most 8 hónapos kisfiú. Idősebbet érdemes? Össze kell őket szoktatni, félek,hogy nem jönnek majd ki.
2012. márc. 4. 22:39
 6/8 anonim ***** válasza:

a malacok igénylik a társat. nekem két kislány

malacom van, szoktam őket simogatni, de együtt is nagyon jól eljátszanak, kb 2 hónap köztük a korkülönbség.

néha kiteszem őket a szőnyegre, és együtt sétálnak, mindig együtt mennek felfedezni a szobát, közben "dumálnak" egymásnak. :)

2012. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ivartalanítsd a fiúcskád és vegyél mellé lányt.. az a legjobb megoldás
2012. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Norina86 ***** válasza:

Azonos nemű pici fiút kellene hozzá venni, mert 8 hónaposan a tied kb. már kifejlett malac.

Ha veszel mellé egy 1 hónapos kisfiút, akkor a szokásos 2 nap kergetőzés után apáskodni fog a kicsi fölött, mivel a malacok nagyon szociális állatok, az egyedül levő kicsiket örökbe fogadják, és törődnek velük.

Azonos korút nem szabad, mert a területért dominanciavetélkedés kezdődne, és két felnőtt fiú sokkal nehezebben szokik össze.

2012. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!